Новини та ділова аналітика для проактивних

СБУ викрила злочинну групу, яка готувала розбійні напади біля кордону України

25 січня 2022 — 18:15

Служба безпеки України (СБУ) знешкодила злочинну групу, яка координувалася спецслужбами Росії і готувала серію розбійних нападів на міські об’єкти в прикордонних областях України.

Про це повідомив прес-центр СБУ, передає Нова Влада.

"В ході масштабної операції, у Житомирі і Харкові українські контррозвідники знешкодили організоване злочинне угруповання, яке координували представники спецслужб РФ. Організатори банди займалися підготовкою до вчинення серії розбійних нападів на міські інфраструктурні об’єкти, у тому числі комерційної сфери. За їх задумом, це мало призвести до дестабілізації внутрішньої обстановки в регіонах", - указано в повідомленні.

Групу організували двоє місцевих жителів, один з яких має громадянство РФ. Під прикриттям нібито працевлаштування в охоронній фірмі, вони підбирали "кандидатів" до складу банди. 

Під час обшуків у них вилучили спеціальні технічні пристрої радіочастотного пригнічення, чорнові записи з планами щодо підготовки до розбійних нападів, засоби зв’язку, комп’ютерну техніку та електронні носії інформації із доказами протиправної діяльності. А також вибуховий пристрій, стрілецьку зброю і боєприпаси.  

За даним фактом відкрили кримінальне провадження. СБУ встановлює всі обставини правопорушень для притягнення винних осіб до відповідальності.

Нагадаємо, раніше СБУ викрила ватажка бойовиків-снайперів, який воював проти українських захисників Донецького аеропорту.