Новини та ділова аналітика для проактивних

Сполучні Штати можуть надати Україні додаткове озброєння – CNN

19 січня 2022 — 15:45

Сполучені Штати можуть збільшити постачання оборонного озброєння Україні. Зокрема, ідеться про додаткові боєприпаси, міномети та протитанкові комплекси Javelin.

Про це повідомляє телеканал CNN із посиланням на свої джерела, передає Нова Влада.

У матеріалі йдеться про те, що таке рішення є ознакою «песимістичного настрою» у Білому домі після закінчення перемовин із Росією, які відбулися минулого тижня.

Як зазначають у ЗМІ, зараз адміністрація президента США Джозефа Байдена думає над тим, як посилити Збройні сили України у разі можливого вторгнення РФ. Джерела телеканала повідомляють, що Україна може отримати додаткове озброєння від союзників щодо НАТО.

Також зазначають, що, окрім надання зброї, США можуть консультувати ЗСУ, допомагаючи «порадами» і надаючи «допомогу в тому, щоб могла продовжувати боротьбу проти більшої, ніж зазвичай, російської присутності». Проте, пише CNN, зараз це рішення на ранній стадії, його поки що не розглядав Байден.

Деякі члени адміністрації США вважають, що американські війська муситимуть піти, якщо РФ наважиться на повномасштабне вторгнення в Україну.

У статті також зауважують, що офіційні особи США закінчили перемовини з РФ у ще песимістичнішому настрої щодо планів президента РФ Володимира Путіна. Високопосадовець США розповів CNN, що Захід може «завдати деякого болю Росії, але між завдаванням болю і реальним важелем впливу є велика різниця».

Нагадаємо, у грудні 2021 року Сенат США схвалив законопроект про витрати на оборону у розмірі $770 млрд, що містить пункт про надання Україні додаткової допомоги на підтримку українських збройних сил $300 млн.