Новини та ділова аналітика для проактивних

Заступника голови КМДА підозрюють у нанесенні шкоди довкіллю на 40 млрд гривень – Офіс генпрокурора

31 січня 2022 — 13:50

Одному із заступників голови КМДА, а також колишньому ліквідатору ВАТ "Радикал" повідомили про підору за фактом ухилення від проведення на території, що зазнала забруднення небезпечними речовинами, відновлювальних заходів з ліквідації наслідків екологічного забруднення, що спричинило тяжкі наслідки.

Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора, передає Нова Влада.

За даними слідства, один із заступників голови КМДА з 2014 року є головою міжвідомчої робочої групи з розв’язання екологічних проблем ВАТ "Радикал", також на нього покладено обов’язки у сфері цивільного захисту та охорони навколишнього середовища.

"Упродовж 2014-2021 років на території заводу "Радикал" не проведено жодного заходу, спрямованого на ліквідацію наслідків екологічного забруднення, а також демеркуризації цієї території. Загальний обсяг ртуті та ртутьвмісних речовин на цій території сягає близько 200 тис. тонн", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в результаті засмічення небезпечними відходами території заводу та тривалого непроведення будь-яких заходів, спрямованих на ліквідацію наслідків екологічного забруднення, спричинено шкоду в розмірі понад 40 млрд грн.

В Офісі генпрокурора додали, що в межах цього ж провадження також повідомили про підозру колишньому ліквідатору ВАТ "Радикал", на якого покладався обов’язок відновити платоспроможність підприємства та провести заходи із демеркуризації його території та майна.

Досудове розслідування здійснюється Деснянським управлінням поліції ГУ Нацполіції в м. Києві за оперативного супроводу ДСР Нацполіції України.

В Офісі генпрокурора не назвали імені підозрюваного заступника голови КМДА, водночас пресслужба Київської міської держадміністрації повідомила, що підозру вручили Петру Пантелєєву

Як раніше повідомлялось, колишнього директора комунального підприємства у Київській області підозрюють у зловживанні службовим становищем. За даними слідства, він причетний до поховання токсичних важких металів.