Новини та ділова аналітика для проактивних

Звільнений радник Українського Дунайського пароплавства, ймовірно пійманий на хабарі, продовжує віддавати вказівки на підприємстві

У грудні 2018 р. Нацполіція розслідувала справу щодо спроби незаконного продажу судна «Микола Савицький»

Радник голови правління Українського Дунайського пароплавства (УДП) Марк Кривопальцев, якого за деякими даними у грудні 2018 р. затримали під час передачі хабаря, начебто продовжує з’являтись на території підприємства та віддавати вказівки працівникам. Про це Нова Влада на умовах анонімності розповіли співробітники УДП.

Нагадаємо, як повідомляла ще 8 грудня 2018 р. Національна поліція України у Дніпрі було затримано радника керівника ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» та представника Першої Української міжрегіональної товарної біржі. Це відбулось під час одержання ними $100 тис. неправомірної вигоди – за організацію пароплавством продажу судна «Микола Савицький» за заниженою на 30% ціною без аукціону.

Згідно інформації одеського інтернет-видання 368.media, радником виявився саме Марк Кривопальцев.

Зі слів робітників УДП, хоча після скандального затримання Кривопальцева офіційно звільнили із посади радника голови правління УДП Дмитра Чалого, це не заважає ймовірному фігуранту кримінального провадження навідуватися на територію підприємства, на якому він працював.

«Кривопальцев майже щодня приходить на територію підприємства. Охорона його пропускає, бо не отримувала від керівництва вказівки не допускати його в УДП. Більше того, він спокійно ходить по кабінетах і роздає вказівки, кому і що робити. Коли ми запитали, на якій підставі ми повинні виконувати його накази, Кривопальцев сказав: «Чалий мені довірив управляти пароплавством за його відсутності. Яке вам діло до моєї трудової книжки?!», – поділились робітники підприємства.

udp_25012019_1.jpg

Слідчі рахують долари отримані у якості хабаря під час затримання радника керівника УДП

При цьому, за даними Національної поліції, у грудні вирішувалось питання про повідомлення особам, затриманим під час отримання хабаря, підозри у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 369-2 (Зловживання впливом) КК України, в рамках відкритого кримінального провадження.

Зокрема оперативники НПУ встановили, що Міністерством інфраструктури України було виставлено на продаж теплохід «Микола Савицький», 1988 року, ринкова вартість якого сягає $700 тис. Усі процедури з його реалізації організовували ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» та Перша Українська міжрегіональна товарна біржа. Але замість організації аукціону їх представники «організували злочинну схему з  продажу держмайна». Початкову вартість судна було знижено, а покупець отримав змогу викупити теплохід без проведення аукціону.

udp_25012019_4.jpg

Марк Кривопальцев під час святкування 74-річчя Українського Дунайського пароплавства, листопад 2018 р. (за два тижні до операції Нацполіції по затриманню у Дніпрі)

«Судно «Микола Савицький» не на ходу близько семи років. Його мінімальна ціна – це ціна металолому. Дешевше вже продати не вигідно, – пояснює інженер-кораблебудівник Сергій Савченко. – Визначити мінімальну вартість судна не так вже й важко. Вага судна прописана у документах. Є ціна металолому, яку можна побачити навіть в інтернеті. Її можна порахувати і дізнатися вартість. Треба тільки відняти вартість порізки металу – 1300-1400 грн. за тонну. А ще є мідь, кабелі, вінти із кольорового металу, алюміній, і навіть механізми (наприклад, дизель генератор), які можна продавати окремо як запчастини».

За підрахунками експерта, навіть враховуючи вартість судна «Микола Ставицький» за ціною металолому, в результаті незаконних домовленостей керівництва УДП держава понесла б збитків на сотні тисяч доларів.

udp_25012019_2.jpg

Судно «Микола Савицький»

Нова Влада з’ясувала, що Марк Кривопальцев – бізнесмен із Дніпра. Він є одним з учасників архітектурної фірми ТОВ «НВП «Сопромет». Ще дві компанії, в яких Кривопальцев також виступав засновником, засвітилися в судових позовах щодо дотримання податкового законодавства та щодо розрахунків з контрагентами.

Зокрема, ТОВ «Тепломонтаж Дніпро» не подавала звіти про доходи у податкову, і тому в 2018 р. припинила свою діяльність за позовом, поданим ще у 2014 р. Державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Дніпропетровська. А будівельна компанія ТОВ «НВП «Дніпростальконструкція» (ЄДРПОУ 32350304, діяльність припинено) не розрахувалася із ТОВ «Райагрошляхбуд» за будівництво навісу для збереження склотари на Гостомельському склозаводі, «взувши» підрядників на $10 тис.

ПрАТ «Українське Дунайське пароплавство» (Одеська обл., Ізмаїл) – національний перевізник вантажів і пасажирів у Дунайському басейні і одне з найбільших транспортних підприємств у Європі. Засновник – Міністерство інфраструктури України). Компанія здійснює близько 25% транспортних перевезень Дунаєм. Флот компанії налічує кілька сотень самохідних і несамохідних річкових суден, а також морські судна дедвейтом 3-5 тис. тон: шість суховантажів, один нафтоналивний танкер.