Новини та ділова аналітика для проактивних

Facebook облаштовує стрічку новин новими елементами управління

08 квітня 2021 — 10:30

Facebook додає нові функції до стрічки новин користувачів, зокрема дозволяє їм обмежувати коментарі до своїх публікацій друзям або навіть конкретним людям, повідомляє видавництво BBC News.

Ця функція подібна до тієї, яку випустив Twitter минулого року.

Facebook також спростить для користувачів можливість повернення до «хронологічного» режиму ранжування постів – спочатку відображатимуться останні повідомлення. Компанія відмовилася від цієї моделі у 2009 році (ця опція залишалася схована в меню) на користь використання алгоритмів ранжування в залежності від змісту постів (які мають найбільше реакцій друзів чи інших користувачів, та зміст яких історично найбільше цікавить власника акаунту).

Як заявив віце-президент компанії Нік Клегг, відсутність прозорості та актуальності інформації призвело до недовіри користувачів.

Тож Facebook перемістив свою «останню» опцію на нову «панель фільтру стрічок», яка знаходиться у верхній лівій частині стрічки новин (на ПК – кнопка Найновіше). Це дозволяє користувачам розставляти пріоритети при ранжуванні публікацій від 30 друзів чи певних сторінок.

Незважаючи на зміни, пан Клегг заявив, що алгоритм ранжування Facebook в залежності від змісту і персоналізація реклами – пропонують суспільству переваги.

«Рейтингування в залежності від змісту – це динамічне партнерство між людьми та алгоритмами, – сказав Нік Клегг. – Ваша стрічка новин сильно залежить від вашого вибору та дій».

facebook_2.jpg

Також у подальшому компанія заявила, що планує підвищити прозорість ранжування в стрічці новин для рекомендованих постів від людей та організацій, за якими стежить користувач. В посланням згодом будуть вказуватись критерії обраного алгоритму, наприклад, може бути відображена інформація, що користувач нещодавно взаємодіяв з подібним постом.

facebook_3.jpg

Нові елементи керування будуть доступні спочатку для користувачів Android, повідомив Facebook, а найближчими і для телефонів Apple.