Найпотужніший космічний телескоп у світі "Джеймс Вебб" прибув на своє гравітаційне місце на орбіті навколо Сонця на відстані 1,5 млн км від Землі.
Телескоп досяг свого пункту призначення в положенні гравітаційної рівноваги, відомому як друга точка Лагранжа Сонце-Земля, або L2, прибувши через місяць після свого запуску.
Звідти Вебб піде по спеціальному шляху «ореолу», який тримає телескоп у постійному вирівнюванні із Землею, але поза її тінню, оскільки планета й телескоп обертаються навколо Сонця в тандемі.
Як повідомлялось, наприкінці грудня телескоп "Джеймс Вебб" вартістю 10 мільярдів доларів був запущений в космос.
Це найбільший, найдорожчий і найчутливіший оптичний та інфрачервоний космічний телескоп в історії людства та один із найважливіших проєктів в астрономії в третьому десятилітті 21 ст.
Телескоп дозволить здійснювати широкий спектр досліджень в астрономії і космології, спостерігати деякі найбільш віддалені об'єкти і події у Всесвіті, наприклад утворення перших галактик.
Головне дзеркало телескопа — 6,5-метровий вкритий золотом берилієвий рефлектор — матиме збиральну площу в 25,4 кв. м завдяки 18 гексагональним дзеркалам діаметром 0,9 кв. м кожне.
10 січня цього року NASA завершила розгортання у космосі найпотужнішого телескопа "Джеймс Вебб".
За матеріалами Reuters