Новини та ділова аналітика для проактивних

Торік іноземці вивели $10 мільярдів дивідендів за кордон

24 лютого 2022 — 16:20

У 2021 році обсяг переказів за кордон з метою репатріації дивідендів сягнув 10 млрд доларів, що у 2,5 рази перевищило результат 2020 року. Про це Національний банк повідомив у відповідь на запит ЕП, передає Нова Влада.

Для цих цілей торік юридичні особи придбали валюти на 4,1 млрд доларів – вдвічі менше ніж роком раніше. Це означає, що решту виведеної валюти бізнес купував не на міжбанківському ринку.

За інформацією Національного банку, частину від виведених з країни обсягів валюти компанії впродовж року генерували на власних рахунках від проведених експортно-імпортних операцій. Простіше кажучи, бізнес вивів з України валюту, яку отримував від продажу товарів закордон.

Загалом зростання обсягів виведення дивідендів у 2021 році пов'язане з високими прибутками підприємств на тлі сприятливої зовнішньоекономічної кон'юнктури, пояснили в НБУ. Значну частину дивідендів виплатили підприємства гірничо-металургійного комплексу.

У січні 2022 року за кордон з метою репатріації дивідендів перерахували близько 100 млн доларів, хоча для цього придбали 87 млн доларів.

Обсяги враховують всі операції з репатріації дивідендів, зокрема виплати дивідендів юридичними особами-нерезидентами.

Нагадаємо, Національний банк України (НБУ) прогнозує, що у 2022 році бізнес виведе за кордон дивіденди на загальну суму $8 млрд.