Новини та ділова аналітика для проактивних

Чернишов та Єрмак не виконали Указ Зеленського про створення Координаційної ради з містобудуванні, – експерт (ВІДЕО)

02 грудня 2020 — 19:31

Голова Офісу президента Андрій Єрмак та міністр з розвитку громад і територій Олексій Чернишов «ховають» указ президента Володимира Зеленського про створення Координаційної ради з вирішення проблемних питань в містобудуванні.

Таку думку на початку безстрокової акції проти корупції в будівельній сфері під Мінрегіоном висловив експерт з питань містобудування, член Науково-технічної ради при Мінрегіоні Віктор Глеба, повідомляє Depo.ua.

Також на питання журналістів про те, що зроблено для виконання Указу президента Володимира Зеленського по створенню Координаційної ради з вирішення проблемних питань в містобудуванні Віктор Глеба відповів: «Нема ніяких зрушень. Після Указу нічого не зроблено, окрім легалізації незаконних будовництв. Якщо Зеленський мовчить, якщо його указ, його доручення розтоптали і наплювали в обличчя Зеленському, а він мовчить, то виходить, що міністр важливіший за президента».

Нагадаємо, що указ президента України Володимира Зеленського №413/2020 про Координаційну раду з вирішення проблемних питань у сфері містобудування був опублікований 29-го вересня. Згідно Указу голова Офісу президента Андрій Єрмак у місячний термін мав організувати роботу Координаційної ради, внести пропозиції щодо її персонального складу, де одним з керівників мав бути міністр з розвитку громад і територій Олексій Чернишов, оскільки Мінрегіон відповідає за містобудівну галузь, її реформу та діяльність профільних ЦОВВ, таких як ДАБІ. На даний момент, Координаційна Рада так і не запрацювала.

Зазначимо, що згідно указу Зеленського Координаційна рада з вирішення проблемних питань в містобудуванні мала вивчати проблеми, що виникають під час реалізації права громадян на житло, а також питання із забезпечення прав інвесторів і забудовників, здійснювати системний аналіз практики реалізації державної політики у сфері містобудування, моніторити стан виконання актів законодавства у сфері містобудування. А також напрацьовувати пропозиції президенту Володимиру Зеленському щодо стимулювання та розвитку інвестиційної діяльності у сфері містобудування.

Нагадаємо, що з 1-го грудня під Мінрегіоном розпочалася безстрокова акція протесту проти корупції в будівельній сфері. Однією з вимог протестувальників є відставка міністра з розвитку громад і територій Олексія Чернишова.

За матеріалами Depo.ua