Новини та ділова аналітика для проактивних

Китай заявляє, що Microsoft та їх союзники зловживають звинуваченнями у кібератаці

25 липня 2021 — 11:47

Китай спростував звинувачення у здійсненні кібератаки на Microsoft, повідомляє видання BBC News.

Раніше США та інші західні країни звинуватили Китай у зломі Microsoft Exchange – популярної платформи електронної пошти, що використовується компаніями по всьому світу. За їх інформацією Китай фінансує своїх хакерів, які влаштували кібератаку на поштовий сервіс. До звинувачень США приєдналися Великобританія, ЄС, Нова Зеландія, Австралія та інші країни приєдналися до США.

Китай заявляє, що виступає проти будь-яких форм кіберзлочинності, і назвав заяви «сфабрикованими».

Прес-секретар Міністерства закордонних справ Китаю заявив, що США використовують своїх союзників для «необґрунтованого звинувачення» проти Китаю.

Система Exchange від Microsoft підтримує сервіс електронного листування величезних корпорацій, малих підприємств і державних органів. Злом торкнувся щонайменше 30 тис. організацій по всьому світу.

Microsoft звинуватила китайську групу хакерів в галузі кібершпигунства у пошуку слабких сторін захисту Microsoft Exchange, що дозволило хакерам зламати систему та потрапити у скриньки електронної пошти абонентів.

Зазначається, що група, відома як Hafnium, фінансується державою і базується у Китаї.

Західні джерела безпеки вважають, що Hafnium знали, що Microsoft планував позбавитись цієї прогалини у захисті, і тому поділились цією інформацію з іншими хакерами Китаю.

Міністерство закордонних справ Великобританії заявило, що китайський уряд «проігнорував неодноразові заклики припинити свою необдуману кампанію, замість цього дозволивши суб'єктам, що підтримуються державою, збільшити масштаби своїх атак».

У свою чергу президент США Джо Байден сказав, що китайський уряд, можливо, не здійснював терактів сам, але «захищає тих, хто це робить, та, можливо, навіть допомагає їм це зробити».

Міністерство юстиції США оголосило про кримінальне обвинувачення проти чотирьох хакерів, пов'язаних з Міністерством державної безпеки Китаю. Також у міністерстві заявили, що діяльність хакерів пов'язана з довгостроковою кампанією, яка спрямована проти іноземних урядів та організацій у ключових секторах щонайменше десятка країн.