Новини та ділова аналітика для проактивних

НАТО може збудувати новий газопровід в Європі, – ЗМІ

06 лютого 2022 — 16:46

У НАТО не відкидають можливість будівництва газопроводу Midcat, який поєднав би іспанську Каталонію з Францією і дозволив би знизити залежність Центральної Європи від російського газу, - повідомила газета La Vanguardia із посиланням на джерела в уряді Іспанії, передає Нова Влада.

Ініціативу створення "Midcat" було заблоковано три роки тому іспанськими та французькими регулюючими органами, оскільки вони вважали, що тоді його будівництво не було б рентабельним через швидкий розвиток відновлюваних джерел енергії.

НАТО може збудувати новий газопровід в Європі, – ЗМІ

"Нове транспіренейське з'єднання для відправки до центру Європи алжирського газу та зрідженого газу, який змогли б зберігати та переробляти вісім заводів з регазифікації, розташовані в Іспанії та Португалії", – пише газета.

За його даними, питання про можливий "перезапуск нового транскордонного з'єднання з Францією для доставки газу в саме серце Європи наразі перебуває на робочих столах НАТО".

"Німеччина дуже зацікавлена ​​в проекті", - запевнила газета з посиланням на ті ж джерела, додавши, що висока залежність ФРН від російського газу "тепер є однією з головних геостратегічних слабкостей Євросоюзу".

"Є два з'єднання через Країну Басків і Наварру, які в сумі дають 7 млрд куб. м. Midcat вніс би ще принаймні 7 млрд куб. м", - уточнює видання.

За її даними, Німеччина зараз з цікавістю дивиться на цей проект, тому що їй потрібні альтернативні джерела постачання, а також тому, що вона зацікавлена ​​у виробництві "зеленого" водню на півночі Африки.