Новини та ділова аналітика для проактивних

Ольга Червакова: скандали. Частина I

04 липня 2016 — 08:30

Лобістка столичних забудовників

Мабуть, ще жоден народний депутат не був настільки обговорюваним мешканцями Приірпіння як одіозна і скандальна колишня журналістка Ольга Червакова. Восени 2015 року, під час виборів депутатів місцевих рад, пані Червакова занаджується до селища Коцюбинське, що під Києвом, і береться ламати місцеве самоврядування. Від початку виборчої кампанії вона демонстративно підтримує кандидата на пост селищного голови – протеже колеги по журналістському цеху з СТБ Ірини Федорів  – Ольгу Матюшину. Все це відбувається під гучними популістськими гаслами захисту Біличанського лісу.

Червакова відвідує Коцюбинське частіше, ніж сесії Верховної Ради. Користуючись своїми напрацьованими за час роботи парламентським кореспондентом зв’язками з представниками центральних ЗМІ та чиновниками, Червакова влаштовує грандіозну брудну піар-кампанію проти опонентів Ольги Матюшиної у Коцюбинському – представників місцевого осередку політичної партії «Нові обличчя». Але уже незабаром всім відкривається справжня причина такої дивної цікавості народного депутата до маленького селища. З’являється інформація, що за свої депутатські послуги Червакова нібито отримає 10 га землі заповідного лісу, їй лише потрібно пролобіювати поглинання селища столицею.

Про те, що за спиною Червакової стоять великі столичні забудовники обмовився і народний депутат від фракції «Народний фронт» Михайло Гаврилюк під час зустрічі з представниками громад зі свого округу.

Очевидно, столичні забудовники не випадково обрали для своїх цілей саме колишню парламентську журналістку Червакову. Ще працюючи у кулуарах ВРУ, Ольга Червакова, схоже, зарекомендувала себе як нахабна, нетактовна, некоректна людина «що багато курить і багато матюкається». Щоб переконатися, що нардепка і досі не позбулася такої манери поведінки і спілкування, слід тільки заглянути на її сторінку у соцмережі. У своїх публікаціях народний депутат України не гребує образливими словами і кличками на адресу інших людей. Вона може послати селищних депутатів «ПНХ», обзивати людей «орками», «клептоманами з ірпінською пропискою», «отарою», «чмо» тощо. А ось так пані депутат висловлюється про громаду селища, інтереси якого так активно «захищає і відстоює»: «Шабаш біснуватих, який влаштували титушки з мандатами і їхні родичі». Нічого, не скажеш, вибір столичні забудовники зробили правильний. Певно, що тільки така людина без честі, гідності та з характером і поведінкою «жовтого» журналіста, може безцеремонно втручатися не у свої справи, безпідставно обливати брудом людей і підставляти колег по парламенту, не кліпнувши оком.

Обман з трибуни ВРУ

14 квітня 2016 року Ольга Червакова  просуває до Ради проект постанови «Про дострокове припинення повноважень Коцюбинської селищної ради». Перед цим за два дні було «отримано» погодження 5 профільних комітетів, без жодної підстави, які вимагаються ст.78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та зібрано 260 голосів на підтримку постанови. Через додаткове включення до порядку денного сесії більшістю голосів народних депутатів було припинено повноваження селищної ради всупереч вимогам ст. 85 Конституції України. І тільки через півтора місяці Вищий адміністративний суд України визнає цю постанову незаконно прийнятою і відкриє очі нардепам на колегу, яка діючи у своїх інтересах, схоже, обманула їх і осоромила на всю державу.

Через деякий час стає відомо, що нардепа Червакова маніпулює фактами і, схоже, бреше з приводу й інших законопроектів. Це підтверджує журналіст та громадський діяч Олександр Веремко-Бережний. Він зловив Червакову на брехні щодо законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)». Як відомо, громадськість подала проект про мовні квоти, проте група депутатів, в тому числі і Ольга Червакова, «протягнули» на голосування альтернативний документ, який дозволяє деяким радіостанціям взагалі не випускати в ефір україномовний контент. Журналіст залишив під повідомленням Червакової у Facebook коментар, що викриває справжню суть альтернативного закону, але Ольга Червакова видалила його! І це при тому, що вона - перший заступник голови Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики у Верховній Раді.

Несподівана квартира і помічники-регіонали

Як виявилося, поборниця «за справедливість» Червакова  зареєструвала 2 різні декларації про доходи за 2014 рік. На сайті руху «Чесно» у її декларації жодного нерухомого майна у будь-якій власності не зазначено. В той же час на сайті Верховної Ради у декларації про доходи у Червакової вже є квартира 68 кв.м. Як відомо, декларація за 2014 рік подається до 1 квітня 2015 року. Однак зміни у декларації на сайті ВРУ дивним чином вносилися у 2016 році. Пані Червакова причину різних декларацій так і не пояснила, однак дуже любить досліджувати чужі декларації.

Що одне «роздвоєння особистості» Ольга Червакова демонструє стосовно колишніх членів Партії регіонів. На публіку вона їх обзиває «ригами» і «бандитами», а насправді в даний час активно працює з колишніми регіоналами. Це вказано на сайті Верховної Ради. Так, як відомо, помічник Червакової Гусак Андрій Степанович був помічником Чорновола Тараса Вячеславовича («Партія регіонів» 5, 6 скликання). Савченко Олена Миколаївна допомагала нардепу Тедеєву Ельбрусу Сослановичу («Партія регіонів» 7 скликання).

Червакова диригує депутатами

На жаль, ще не всі колеги Ольги Червакової зрозуміли, з ким насправді мають справу. 23 червня під час виїзного засідання комітету Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції у Коцюбинському Червакова, зі слів очевидців, «диктувала правила гри» голові комітету, народному депутату України Єгору Соболєву. Протягом засідання депутатка безцеремонно передавала головуючому записки із запитаннями, які треба поставити і вказівками, що робити, і кого запрошувати до слова. А Єгор Соболєв так само безцеремонно їх брав, читав і виконував написане, не усвідомлюючи, що йдучи на повідку у скандальної Червакової, підриває свій авторитет і повагу людей, зазначають свідки.

Залякування і «джинса» на ТБ

Окрім записок Соболєву, на тому засіданні до об’єктиву фотокамери потрапила досить цікава сторінка з нотатника нардепки, яка викриває усю суть співпраці ляльковода Червакової та маріонеток Федорів і Матюшиної: «Спланировать удар на последние 7-м дней. Коллективный образ – не учить людей жить, а улыбаться. Провести день Купала. Сюжет на ТБ – сигнал от ГПУ, что началось серйоз. рассл. коррупции. …… !Заставить их испугаться, что от Карплюка доберуться и до них».

Ольга Червакова: скандали. Частина I

Фото: zpi.com.ua

За допомогою таких брудних піар-ходів і відбувається псевдозахист Біличанського лісу, а насправді завуальована робота засланих козачків для тихого поглинання нових територій Києвом.

«Ганьба» і «Геть від Коцюбинського»

Вигуками «Ганьба», «Геть від Коцюбинського» і «Червакова не бреши» громада Коцюбинського зустрічала нардепа Червакову біля Верховної Ради у травні цього року. Мешканці селища пікетували проти політичних переслідувань, які організувала у Коцюбинському Червакова. Пікетувальники тримали плакати з повідомленнями до народних депутатів України: «Червакова організувала політичні переслідування»; «Ольга Червакова проти громади Коцюбинського»; «Червакова тисне на місцеве самоврядування», «Ольга Червакова «смотряща» по Коцюбинському?». Сама Ольга повністю проігнорувавши питання громади.

Кишенькові силовики і напади на журналістів

Про те, що Ольга Червакова «протягнула» силові структури Київщини своїх людей і використовує їх за своїм розпорядженням, знають давно. Але особливо безцеремонно Червакова, як стало відомо, продемонструвала це 28 червня – замовила спеціальний підрозділ МВС охороняти приватне свято Коцюбинської селищної голови Ольги Матюшиної. В той час, коли на сході війна, державна охорона «відпрацьовує» на пікніку. На своїй сторінці у соціальній мережі нардеп намагалася виправдатися – написала, що нібито керівництво обласної поліції самостійно прийняло рішення виділити цілий автобус спецпризначенців по формі і зі зброєю, щоб охороняти 30 людей на вечірці селищного голови Матюшиної.

Виходить, кожен громадянин, який збереться на пікнік з друзями, може претендувати на супровід державного підрозділу МВС?

Ще агресивніше Червакова захищається від своїх колег журналістів, котрі написали новину про безпрецедентну охорону, що замовила нардеп для подруги на день народження. Журналістів Червакова обізвала повіями та проститутками. На її думку, дана новина «замовна», бо немає «соціальної значущості». Також нардеп чітко знає суми, за які, за її словами, можна розмістити новину на сайті: 100 – 300 доларів.

«Якщо я не помиляюсь, простою мовою це називається проституція. Тож, коли люди ненавидять журналістів, то це не тому, що журналісти винуваті, а якраз через продажність поодиноких повій від професії», – заявила народний депутат Червакова у своєму дописі на Facebook. Вона також зізналася, що телефонувала до редактора інформаційного сайту з вимогою зняти новину про себе з ресурсу. Як відомо, Ольга Червакова – перший заступник голови парламентського комітету з питань свободи слова та інформаційної політики. Очевидно, «свобода слова» для Червакової – це її право на матюки та образи на адресу інших людей. А «інформаційна політика» – просування брехні і маніпуляцій на центральні сайти і телеканали за допомогою особистих зв’язків.