Під час розгляду скарг на рейдерські захоплення особисто на міністра юстиції України ніхто не тисне, все поки обмежується дискредитацією й обвинуваченнями в ЗМІ та соціальних мережах.
Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська в ході презентації Офісу протидії рейдерству в Києві, відповідаючи на відповідне питання кореспондента Нова Влада. Нами також в запитанні була згадана резонансна справа рейдерського захоплення агрохолдингу ТОВ «Промстройінновації», до якого можуть бути причетні нардеп Валерій Дубіль і депутат Чернігівської облради Олег Авер'янов.
«Правоохоронні органи ніколи не дозволяли тиск на нас, так само і інші органи влади. Існує тиск квазіцивілізований з боку медіа, соціальних мереж і т. д. Хтось намагається використати більш-менш цивілізований спосіб. Іноді – з дискредитацією, обвинуваченнями. Таке буває. Але це – в межах більш-менш дозволених адекватних рамок… Можливо, просто на мене, як на міністра, ніхто не наважується тиснути. А співробітникам, які тут безпосередньо працюють, складніше, я впевнений. Їм «прилітало» різне. Але це точно не якісь силові структури. Інакше я б про це знав і я б реагував на це», – сказав очільник Мінюсту.
Відео із прес-конференції можна переглянути ТУТ.
Нагадаємо, так звана Антирейдерська комісія Мін’юсту тричі розглядала скарги Олександра Головача, який втратив 75% частку в агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» через рейдерське захоплення.
Двічі комісія відмовляла у задоволенні скарги. Після чого в судовому порядку представники Міністерства юстиції визнали, що діяли незаконно.
Втретє засідання відбулося у грудні цього року.
Нагадаємо, в ході розслідування Нова Влада з’ясувала, що до 18 липня 2018 року 75% частка в агрохолдингу ТОВ «Промстройінновація» належала Олександру Головачу, 12,5% – народному депутату від партії «Батьківщина» Валерію Дубілю, 12,5% – депутату Чернігівської облради Олегу Авер'янову.
Протягом 2012-2018 рр. Олександр Головач інвестував мільйони доларів в розвиток бізнесу: частину коштів – у вигляді інвестицій, частину коштів – як позику Дубілю і Авер'янову (які на момент інвестування не мали достатніх коштів і обіцяли їх повернути через деякий час).
Незважаючи на чітко прописані в договорах позики терміни, Дубіль і Авер'янов так і не повернули, за словами Головача, позичені мільйони. Зате Авер'янов звернувся до приватного нотаріуса Ірини Мамай і, як стверджує Олександр Головач, використавши підроблені документи, переоформив його частку на користь Валерія Дубіля. Таким чином, агробізнес став на 87,5% належати Дубілю, і на 12,5% – Авер'янову. А скаргу на дії рейдерів Антирейдерська комісія Мінюсту раніше відкинула по формальним причинам.
Як повідомлялося, адвокати нардепа Валерія Дубіля (якому після перереєстрації належить контрольний пакет акцій агрохолдингу (87,5%), взагалі заперечують його причетність до ТОВ «Промстройінновація».
Але, як встановило розслідування Нова Влада, цілий ряд фактів говорить про протилежне:
1) однією із кінцевих бенефіціарних власників ТОВ «Промстройінновація» є Любов Косюк – тітка Валерія Дубіля;
2) в рамках експертизи підписів було з’ясовано, що саме Валерій Дубіль підписувався під понятійними документами щодо надання позики для ведення агробізнесу;
3) в 2015 р. журналісти зафіксували телефонну переписку Валерія Дубіля із «Авер’яновим О.» під час парламентського засідання з приводу агробізнесу;
4) Алла Шемет, підпис якої стоїть під начебто договору опціону (ймовірно підписаний заднім числом) про те, що «Смарт Лайф ЛТД» в будь-який час може викупити будь-яку частку компанії «Скайнет маркетинг ЛТД», – з 2008-го по 2014-й рік була офіційним помічником народного депутата Валерія Дубіля;
5) Левову частку земельного банку агрохолдингу – близько 3700 гектарів – вивели на інше підприємство – ТОВ «Курс-Агро». Засновником цього підприємства є Сергій Тінюков, який донедавна був помічником народного депутата Валерія Дубіля.
Небажання Дубіля публічно визнавати свою причетність до скандального агрохолдингу можна зрозуміти. Адже народний депутат є заступником голови партії «Батьківщина», і, до речі, саме його колишній генеральний прокурор Юрій Луценко називав одним із організаторів масштабної схеми підкупу виборців напередодні першого туру президентських виборів 2019 року.