Новини та ділова аналітика для проактивних

В Україні планують запустити «Карпатський експрес» до Румунії

27 января 2022 — 19:00

На Закарпатті планують запустити «Карпатський експрес» до Румунії. Про це повідомив голова Закарпатської ОДА Віктор Микита на сторінці у Facebook, передає Нова Влада.

За його словами, маршрут потяга буде пролягати через румунське місто Сигіт, Ужгород та Рахів.

«Ми вже у 2022 році розпочинаємо роботу з комплексного підходу та стратегічних проєктів, які можуть ефективно впливати на цілий сектор економіки області. Вважаємо, що відновлення транскордонного пасажирського перевезення за маршрутом, що проходить через місто Сігет у Румунії, — Ужгород-Рахів, який у нас з давніх часів називають «Карпатський експрес», може бути саме таким стратегічним проєктом», — йдеться у повідомленні.

У робочому порядку зазначені питання попередньо обговорили з Консулом Румунії в Солотвино Граціаном-Флоріном Пирву під час зустрічі в Ужгороді.

У лютому 2022 року в обласному центрі та Бая-Маре в Румунії, голова Закарпатської ОДА Віктор Микита обговорить запуск нового експресу з «Укрзалізницею» та з румунськими партнерами.

Закарпатська ОДА зі своєї сторони готує пакет конкретних пропозицій та дорожню карту відновлення курсування «Карпатського експресу», серед яких:

відновлення залізничної та прикордонної інфраструктури за маршрутом курсування потягу;

ініціювання питання перед вищими органами влади щодо включення проєкту «Карпатський експрес» до програми «Велике будівництво».

Нагадаємо, у грудні 2021 року «Укрзалізниця» запустила «Слобожанський експрес».