Новини та ділова аналітика для проактивних

Apple відкладає впровадження технології сканування iPhone

06 сентября 2021 — 09:32

Компанія Apple відклала плани щодо впровадження на iPhone користувачів США технології, яка б шукала матеріали сексуального насильства над дітьми, повідомляє видання BBC News.

Компанія відклала свої плани через велику критику від груп експертів, що опікуються питаннями конфіденційності, та інших. Експертне середовище стурбоване тим, що відстеження матеріалів сексуального характеру на iPhone користувачів створює небезпечний прецедент. З’явились побоювання, що авторитарні держави можуть зловживати новою технологією.

В Apple заявили, що прислухались до негативних відгуків і переглянули це питання.

Так звана технологія NeuralHash мала б сканувати зображення на ознаки сексуального насильства над дітьми, порівнюючи фото з фотографіями у базі даних, безпосередньо перед їх завантаженням у iCloud Photos.

Якби був знайдений збіг, тоді проводилась би перевірка людиною вручну, та за потреби компанія б вимикала обліковий запис користувача і повідомляла про порушення правоохоронним органам.

На основі відгуків клієнтів, адвокатських груп, дослідників та інших, Apple вирішила покращити роботу своєї технології протягом найближчих місяців, перш ніж випустити її.

Прихильники конфіденційності висловили стурбованість тим, що технологію можна розширити та її використають авторитарні уряди для шпигунства за громадянами.

Одним з найголосніших критиків введення цієї системи був Фонд електронних кордонів (The Electronic Frontiers Foundation). Він створив петицію, яку підписали 25 тис. людей, що виступають проти введення цієї функції.

Антигерои Украины