Новини та ділова аналітика для проактивних

Вчені та інженери розробили нову технологію видобування води з повітря

01 червня 2022 — 11:02

Вчені та інженери Техаського університету в Остіні знайшли рішення проблеми дефіциту води для людей, які проживають в засушливих місцях нашої планети, повідомляє видання Technology Networks.

Команда розробила недорогу гелеву плівку з великої кількості матеріалів, яка може витягувати воду з повітря навіть у найсухішому кліматі. Матеріали, з яких зроблена плівка, коштують всього $2 за кілограм, а один кілограм може витягнути з повітря більше 6 літрів води на день у приміщеннях з відносною вологістю менше 15% і 13 літрів у приміщеннях з відносною вологістю до 30%.

Дослідники використовували поновлювану целюлозу та камедь коньяку, як основний гідрофільний елемент плівки. За допомогою структури камеді з порами можна прискорити процес збирання вологи.

Інший компонент, термочутлива целюлоза з гідрофобною (стійкою до води) взаємодією при нагріванні, допомагає швидко дістати зібрану воду.

Хоча 6 літрів води звучить не так багато, дослідники кажуть, що створення більш товстих плівок або масивів з оптимізацією може різко збільшити кількість води, яку вони збирають.

Плівка гнучка, її можна генерувати різних розмірів та форм, залежно від потреб користувача.

Дослідження профінансовано Агентством перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони США (DARPA).

Дослідники також кажуть, що люди коли-небудь зможуть придбати плівку у господарському магазині та використовувати у своїх будинках через простоту технології.