Новини та ділова аналітика для проактивних

Apple додає 20% ПДВ на ціни в App Store в Україні

13 января 2022 — 17:45

Компанія Apple протягом кількох наступних днів (13-14 січня) підвищить ціни на програми та покупки в додатках (крім підписок з автоматичним поновленням) в App Store на 20% в Україні.

Це пов’язано з нещодавно прийнятим і підписаним законом про «податок на Facebook», який зобов’язує іноземні онлайн-сервіси, якими користуються українці, на кшталт Facebook, Netflix, Steam та сервісів Apple та Amazon, платити податок у 20%.

Ціни на платні програми та покупки в додатках (крім підписок з автоматичним поновленням) у App Store зростуть на території України на 20% через новий податок на додану вартість.

«Щойно ці зміни набудуть чинності, розділ Ціни та доступність у розділі «Мої програми» буде оновлено. Ви можете будь-коли змінити ціни на свої програми та покупки в додатках (включаючи підписки з автоматичним поновленням) у App Store Connect. Якщо ви пропонуєте підписку, ви можете зберегти старі ціни для наявних передплатників», — розповіли у Apple розробникам.

Як повідомлялося, на початку грудня 2021 року компанія Google також розіслала користувачам своїх платних послуг в Україні лист, де попереджала про подорожчання своїх сервісів. Соціальна мережа Facebook також повідомила про 20% податку для своїх послуг.

Пізніше популярний ecommerce-сервіс eBay та найбільший у світі інтернет-рітейлер Amazon розіслали українським користувачам листи-попередження про те, що з січгя додадуть до вартості своїх послуг 20% податку на додану вартість (НДС) у зв'язку з набуттям чинності законом звань "податок на Google".

Нагадаємо, у червні 2021 року Верховна Рада ухвалила закон, яким запроваджується 20% ПДВ на онлайн-послуги, які компанії-нерезиденти надають українським користувачам.

За матеріалами AIN.UA