Авіакомпанії можуть скасувати рейси до США через потенційні можливі конфлікти між новими технологіями зв’язку 5G і радіолокаційними системами в літаках, повідомляє видання CNN.
Суперечка між представниками двох важливих сегментів економіки США ведеться вже місяцями в регуляторних органах Вашингтону. Авіакомпанії стверджують, що технологія мобільного зв’язку 5G може бути небезпечною під час пасажирських та вантажних перевезень. У свою чергу, федеральні регулятори телекомунікацій та оператори бездротового зв’язку стверджують, що авіакомпанії просто не змогли оновити обладнання на своїх літаках, щоб запобігти описаним проблемам рід час польотів.
Новий високошвидкісний мобільний сервіс 5G використовує сегмент радіочастотного спектру, близький до того, який використовують висотоміри – пристрої в кабінах, які вимірюють висоту літака над землею і повідомляють про неї пілоту. Ці системи, відомі як радіолокаційні висотоміри, використовуються під час польоту і вважаються дуже важливим обладнанням для безпечного польоту.
Державні регуляторні органі в транспортній галузі США вже були стурбовані тим, що послуга 5G, яку планувалося запровадити, може зашкодити роботі деякого обладнання в літаках. У листі до міністра транспорту США Піта Буттіджіга виконавчі директори Delta Air Lines, American Airlines, United Airlines та сім інших директорів авіакомпаній протестували проти цього сервісу.
Натомість, компанії AT&T і Verizon стверджують, що їхнє обладнання 5G не буде шкодити електроніці літаків і що цю технологію безпечно використовують у багатьох інших країнах. Мобільні компанії також заявили, що зменшать потужність передавачів 5G поблизу аеропортів.
Але авіакомпанії попросили не активувати технологію 5G в межах 3,2 км від аеропортів. Керівники авіакомпанії наголошували, що якщо впровадять технологію 5G, то кілька сучасних систем безпеки на літаках будуть пошкоджені та можуть відімкнутися. Тому AT&T та Verizon оголосили, що відкладають активацію 5G навколо деяких аеропортів.
Адміністрація президента США Джо Байдена зазначила в заяві, що дозволить уникнути потенційно руйнівних перешкод для пасажирських, вантажних перевезень та економічного відновлення, дозволяючи при цьому починати впроваджувати 5G систему за графіком. У своєму листі генеральні директори 10 авіакомпаній попросили адміністрацію Байдена відмовитися від впровадження. Авіакомпанії повідомляють, що можуть відмінити близько 1000 польотів на день через можливі перешкоди радіолокаційних висотомірів, які пілоти використовують для приземлення в умовах поганої видимості. Телекомунікаційні компанії не прокоментували цей лист, але заявили, що переживання безпідставні, оскільки в інших країнах, де вже впроваджено 5G, проблем не було.