Новини та ділова аналітика для проактивних

Розроблена технологія Beam-steering забезпечить ефективність передачі даних за межами частот стандарту 5G

13 червня 2022 — 16:51
Антена сумісна з існуючими системами 5G

Нова технологія Beam-steering забезпечить ефективність передачі даних за межами частот стандарту 5G, повідомляє видання Tech Explorist.

Вчені з Університету Бірмінгема, Великобританія, розробили нову антену (на фото вище), яка підвищує ефективність передачі даних і відкриває частоти для мобільного зв’язку, недоступні для сучасних технологій.

Антена може забезпечити безперервне керування променем, що дозволяє їй відстежувати переміщення користувача мобільним телефоном. Вона повністю сумісна з існуючими специфікаціями 5G. Антена не вимагає розгортання складних мереж живлення потрібних для традиційних антенних систем.

У пристрої використовується метаматеріал, виготовлений з металевого листа з набором рівномірно розташованих отворів. Привод контролює висоту порожнини в метаматеріалі, переміщення, а також, залежно від свого положення, антена контролює відхилення радіохвилі – ефективно направляючи промінь у спрямований сигнал.

Метаматеріали  – це штучно сформовані і особливим чином структуровані середовища, які мають електромагнітні властивості, що виходять за межі властивостей компонентів, з яких вони складаються.

Технологію також можна адаптувати для використання у транспортних засобах та інфраструктурі, автомобільних радарах та супутниковому зв’язку. Тому наступне покоління зможе використовувати її в автомобільній, радіолокаційній, космічній та оборонній сферах.