Дослідницька група з медичної школи Університету Гонконгу (HKUMed ) розробила неінвазивну технологію для відновлення бактерицидної дії звичайних антибіотиків при інфекціях глибоких тканин, пов’язаних з мультирезистентною кишковою паличкою. Про це пише видання Medical News.
Мультирезистентність або множина лікарська стійкість (МЛС) – це бактеріальна стійкість мікроорганізмів до антибіотиків.
У дослідженні було виявлено, що бактерія МЛС кишкової палички знову стає чутливої до дії звичайних антибіотиків якщо на неї вплинути легкою гіпертермією (приблизно 50°С). Гіпертермія – стан, при якому температура тіла людини вища за 37,2°С у пахвинній ділянці впродовж 10 хвилин.
Команда HKUMed створила таке чутливе до мікрохвиль мікросередовище з інкапсульованими звичайними антибіотиками, в якому одночасно реалізовується терапія гіпертермією та лікування антибіотиками. Тобто тепло генерується під дією мікрохвиль.
Серед усіх мультирезистентних бактерій, саме МЛС кишкової палички викликає занепокоєння Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Завдяки унікальній структурі зовнішньої мембрани (особливим бар’єрам) ця бактерія має імунітет до дії більшості доступних антибіотиків. Учені виявили, що ці бар’єри тимчасово нейтралізують, якщо температуру в місці інфікування на 10 хвилин підвищити приблизно до 50°С. Тканини людини можуть перенести цю температуру на такий короткий термін без пошкоджень.
Інфікування патогенною кишковою паличкою може викликати тяжкі захворювання сечовивідних шляхів та черева.