Новини та ділова аналітика для проактивних

Мексиканські вчені розробили нову технологію для очищення води від нафтових розливів

30 травня 2022 — 18:25
Після очищення нафту можна використовувати повторно

Вчені Національного автономного університету Мексики розробили нову технологію, яка може очищати води, озер, річок, морів та океанів від нафти, а також від радіоактивних речовин, добрив, ліків та інших забруднювачів, що викидаються в океан, повідомляє видання KalingaTV.

Інноваційна технологія включає нанотрубки, виготовлені з галуазиту, природного глиняного мінералу, і магнетиту, мінералу з високою магнітністю.

Технологія працює, за принципом магнітного поля, витягуючи забруднювачі з води. Методика була випробувана на кількох різних типах олив.

Технологія може очистити воду навіть від найв’язкіших вуглеводнів. Після витягування нафти її можна використовувати повторно замість того, щоб спалювати та забруднювати повітря шкідливими речовинами.

Інновація не впливає на дику природу і може використовуватися при великих розливах нафти, а також для знезараження річок, озер і лагун.

Як повідомляє видання, вартість процесу набагато нижча, ніж у інших методів, оскільки галуазитні нанотрубки зустрічаються в природі, тоді як вуглецеві нанотрубки необхідно синтезувати, що робить їх дорожчими.

Розливи нафти є одними з найсерйозніших екологічних катастроф і загрожують біорізноманіттю у всьому світі.