Новини та ділова аналітика для проактивних

Hyundai не виконала план з продажу авто у 2021 році через нестачу чипів

05 января 2022 — 13:45

Південнокорейська компанія Hyundai Motor Co. заявила, що за підсумками 2021 року продала 3,89 млн автомобілів у світі, повідомляє Reuters.

При цьому мета з продажів авто за підсумками 2021 року була встановлена на рівні 4 млн автомобілів. Виконанню планів завадила нестача чипів.

Водночас у 2022 році компанія планує надолужити втрачене з перевиконанням - продати у світі 4,32 млн автомобілів.

«У 2022 році Hyundai Motor планує розширити свою частку ринку та підвищити прибутковість завдяки стабілізації попиту та пропозиції чипів, коригування графіків виробництва автомобілів, посилення лінійки електромобілів, а також оптимізації прибутків і збитків від продажів у регіонах», - заявили у компанії.

Як повідомлялося, в 2021 році автомобільні компанії страждали від нестачі мікросхем. В останні кілька місяців багато хто з них був змушений прийняти хворобливі рішення, пов'язані з виробничими операціями.

Деякі заводи призупинили виробництво, інші продовжували випускати автомобілі без певних систем, таких як сенсорні екрани, підігрів сидіння. У результаті прогнозувалося, що за 2021 рік автовиробники випустять на 7,7 млн. автомобілів менше, ніж планували спочатку.

Експерти вважають, що компанії-виробники можуть втратити $210 млрд.

Зазначимо, що п'ять великих виробників мікросхем підтвердили збільшення запасів за останні два місяці. Йдеться про Renesas Electronics, Infineon, NXP Semiconductors, STMicroelectronics та Texas Instruments.

Антигерои Украины