Новини та ділова аналітика для проактивних

Розробник електростанції IMSR розпочав співпрацю з ANSTO щодо технології обробки відходів

13 лютого 2022 — 11:08

Австралійська організація з ядерної науки і технологій (ANSTO) та компанія Terrestrial Energy (Канада) розпочали співпрацю для створення технології обробки відходів ANSTO Synroc, повідомляє видання World Nuclear News.

IMSR – це електростанція для управління відпрацьованим паливом у процесі експлуатації інтегрального реактора, яку розробила компанія Terrestrial Energy.

ANSTO надаватиме технічні консультаційні послуги канадській компанії Terrestrial Energy щодо кондиціонування відпрацьованого реакторного палива під час  експлуатації теплових електростанцій IMSR у Канаді, Великобританії, США та ринках інших країн.

Synroc (синтетична порода) – це австралійська інновація, розроблена ANSTO, для зберігання складних радіоактивних відходів середнього та високого рівня, які не розвалюються в природних геологічних середовищах протягом сотень мільйонів років.

Саймон Айріш, генеральний директор Terrestrial Energy, сказав, що технологія обробки відходів Synroc забезпечує стандарти безпеки відпрацьованого палива.

Електростанції IMSR компанії Terrestrial Energy використовують розплавлену сіль як паливо та охолоджуючу рідину з інтегрованими компонентами, які можуть подавати тепло безпосередньо до промислових об’єктів або використовувати його для виробництва електроенергії. Terrestrial Energy має на меті ввести в експлуатацію перші електростанції на базі невеликого модульного реактора протягом найближчих десяти років.