Новини та ділова аналітика для проактивних

Торік Apple виплатила $60 млрд розробникам

15 января 2022 — 18:50

В Apple повідомили про рекордне зростання App Store у 2021 році. З моменту запуску компанія виплатила розробникам понад $260 мільярдів. В TechCrunch підрахували, що за останній рік компанія виплатила щонайменше $60 млрд.

Ця цифра значно перевищує виплати, про які в Apple повідомляли в попередні роки. Для прикладу у 2019 році компанія звітувала про загальну суму у $155 млрд, а минулого року ця цифра досягала $120 млрд. Це означає, що виплати розробникам зросли на $35 млн у 2019 році, а потім ще на $45 млн у 2020.

Після запуску програми Apple Small Business Program в листопаді 2020 року, компанія зменшила свою комісію з 30% до 15% для розробників, які заробляють менше мільйона доларів на рік.

У 2021 році Apple також відмовилася від комісії для видавців новинних додатків, якщо вони є учасниками партнерської програми Apple News. До таких змін Apple змусив посилений контроль з боку регуляторів. Через зміни в політиці виплат, тепер важко зрозуміти, як росте App Store. 

В компанії кажуть, що в період Різдва цього року користувачі витратили більше грошей ніж в попередні роки водночас, але цифри не називає.

TechCrunch нагадують, що справи в App Store йдуть не так гладко, як про це звітує гігант. Через шахрайство на платформі і труднощі з процесом перевірки додатків, Apple втратила частину розробників. 

Нагадаємо, Apple оновила операційну систему.