Новини та ділова аналітика для проактивних

В «Еквітестлаб» заявили про нові шахрайські схеми конкурентів з дискредитації ІФА-наборів для діагностики COVID-19

26 серпня 2021 — 12:35
У липні 2021 р. ІФА-набори «Еквітестлаб» (ТМ EQUI) для діагностики COVID-19 отримали європейський знак якості CE
У липні 2021 р. ІФА-набори «Еквітестлаб» (ТМ EQUI) для діагностики COVID-19 отримали європейський знак якості CE

Конкуренти шахрайським діями продовжують спроби дискредитації компанії «Еквітестлаб», продукція якої отримала європейський знак якості CE. Про це офіційно заявляють в компанії.

Як повідомляється у відповідному прес-релізі: «На днях клієнтам та партнерам ТОВ «Еквітестлаб», виробника ІФА-наборів торгової марки EQUI, невстановлені особи (з e-mail allnewsbiz1974@gmail.com) здійснили розсилку, метою якої була дискредитація продукції компанії».

Виробник зазначає, що до листа була додана фейкова інформація – фотоскрін новини, начебто опублікованої одним з поважних ЗМІ. За вказаним лінком на сайті цього видання така публікація відсутня. Зміст підробленого фотоскріну – набори EQUI для діагностики COVID-19 начебто є неякісними та навіть шкідливими для здоров`я людей.

«Подібна інформація є відвертою брехнею та вже більше півроку анонімно та методично розповсюджується одним з недобросовісних конкурентів, продукція якого за своїми якісними характеристиками та асортиментом поступається наборам EQUI», – наголошується у заяві.

В «Еквітестлаб» зазначили, що подібні шахрайські спроби дискредитації вже мали місце. Зокрема, у квітні 2021 р. невстановлені особи розсилали клієнтам виробника підроблені листи від імені державної установи «Інститут педіатрії, акушерства і гінекології імені академіка О.М. Лук’янової НАМН України» (ІПАГ). У сфальсифікованих повідомленнях вони намагались дискредитувати тест-системи ТМ EQUI. Інститут ПАГ офіційно заперечив будь-яке своє відношення до цих листів та до їх розсилки.

За даним фактом за заявою «Еквітестлаб» у Національній поліції було відкрите кримінальне провадження. За інформацією виробника, адвокати компанії найближчим часом також нададуть слідчим інформацію про розсилку фейкового фотоскріна новини в ЗМІ.

Як нагадали в компанії, «раніше «Еквітестлаб» звернувся в суд з позовом до ІПАГ та співробітника Лабораторії імунології цього інституту Бориса Донського. Останній (ймовірно свідомо діючи на користь конкурента) регулярно озвучував у ЗМІ від імені Інституту негативну інформацію про тест-системи компанії. Він посилався начебто на дослідження Лабораторії (цю інформацію дублюють шахраї у фейкових листах). ІПАГ офіційно спростував наявність такого дослідження. Не дивлячись на це, у ЗМІ проти «Еквітестлаб» регулярно з’являються замовні публікації з посиланням на не існуюче дослідження Бориса Донського в лабораторії ІПАГ».

У компанії висловили готовність офіційно коментувати питання якості продукції. Для цього достатньо звернутись за вказаними на корпоративному сайті контактами.

У липні 2021 р. ІФА-набори ТМ EQUI для діагностики COVID-19 отримали європейський знак якості CE. Тобто, продукція компанії відповідає вимогам директив та гармонізованим стандартам Європейського Союзу, і має право поставлятись в країни ЄС. Також сертифікат системи управління якості підприємства визнаний Міжнародним форумом з акредитації (IAF). Тобто, IAF підтвердив надійність виробника «Еквітестлаб».

Починаючи з 2020 року і дотепер виробник успішно проходить контроль по програмі зовнішньої оцінки якості ІФА-наборів для діагностики SARS-CoV-2, організованій LABQUALITY (незалежний міжнародно визнаним постачальником зовнішніх контролів якості у галузі EQA-послуг).

cert_ce.jpg

Раніше Нова Влада вже писала про те, хто з конкурентів може бути зацікавлений у дискредитації «Еквітестлаб».

Ми повідомляли, з посиланням на дані Prozorro, що станом на кінець квітня 2021 року, загальна вартість договорів закупівлі за державні та комунальні кошти ІФА-наборів у компанії «Вітротест Біореагент» з травня 2020 року (коли держава почала закуповувати  вітчизняні ІФА-тести на коронавірус) склала 4,4 млн грн. У «Еквітестлаба» цей показник склав 6,1 млн грн. У «Діапроф-Меда» – 2,5 млн. грн.

При цьому ІПАГ з вересня 2020 року по 9 квітня 2021 року закупив за державний кошт у «Вітротест Біореагента» ІФА-тести на 229,2 тис. грн. Ми звертали увагу, що на цю суму закуплено 74-ри ІФА-набори, на які можна зробити біля 6800 тестувань. На офіційній сторінці інституту вказано, що в ІПАГ нараховується 1043 співробітників, майже в сім разів менше.