Новини та ділова аналітика для проактивних

«Зі мною зводять рахунки»: заступник Єрмака Шурма про розслідування щодо електростанцій його брата

04 вересня 2023 — 21:44
На його думку, розслідування це «певна особиста ціна, яку доводиться платити за повернення державі великих активів»

Заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма визнав, що його брат отримував плату за світло із сонячних станцій на окупованих територіях та назвав Олега Татарова «надзвичайно професійною людиною». Про це він розповів в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Про брата та сонячні електростанції

Шурма назвав розслідування Bihus.Info, в якому йдеться, що до літа 2023 року Україна продовжувала оплачувати електроенергію за «зеленим тарифом» сонячним електростанціям, що залишились на окупованій Росією території, попри те, що імовірно, ці станції не мали зв’язку з об’єднаною енергосистемою України, «маніпулятивним та неправдивим». На його думку, розслідування це «певна особиста ціна, яку доводиться платити за повернення державі великих активів».

Свого брата він назвав «успішним підприємцем протягом багатьох років». У нього за словами зама Єрмака, є великий досвід управління великими компаніями, колективами і не тільки в Україні і побудував всвій бізнес в Україні протягом останніх 10 років - в енергетиці, в будівництві, в сервісі.

«Вся ця інформація є публічною, є у відкритих реєстрах, вона вся була на момент мого приходу на посаду», - запевнив Шурма, додавши, що за час його знаходження на посаді, його брат не придбав жодних додаткових активів, починаючи з кінця 2021 року.

Заступник Єрмака додав, що не розуміє в чому полягає суть звинувачень щодо нього та його брата і вважає, що має місце «необ’єктивне та непрофесійне трактування фактів».

«Я запитував (у брата, - ред.). Отримував (кошти, - ред.) точно так само, як і отримували всі інші компанії, які знаходяться на цій території», - сказав він, додавши, що стосовно Божка, (Руслан, колишній підлеглий Шурми, якого вважають близькою до нього людиною, - ред.), то з ним він спілкувався два роки тому і не може нести за нього відповідальність.

За словами заступника керівника ОП, компанії його брата Олега Шурми «зареєстровані на території України, усі працівники працюють на території України, а те, що залишилася частина площадок в окупації, так таких залишилися тисячі площадок».

«Маніпулятивність в тому, що там (у розслідуванні, - ред. ) вибрані окремі компанії. Насправді таких є понад 60 юридичних осіб. І є 72 чи 73 площадки - фізичні об’єкти, які знаходяться на цих територіях, які працювали в таких саме регламентах. Що потрібно розуміти? Енергетика - це не історія, де кожен працює, як хоче. Є чіткі процедури і регламент, які встановлюються регулятором, оператором. І всі компанії виконують ці інструкції. Вони не можуть зробити нічого іншого», - пояснив Шурма.

Крім цього посадовець заявив, що не вважає за потрібне коментувати «безглузді наклепи» щодо себе.

«Я думаю, що з цього приводу (наклепа, - ред.) доведеться детально розібратись і проаналізувати. Так є зацікавлені люди, є олігархи, які крали у держави десятки мільярдів гривень щороку, наша команда змогла зупинити ці схеми, змогла повернути ці кошти державі. І після цього зі мною особисто зводять рахунки дані конкретні олігархи, тому що вони вважають мене особисто організатором всіх цих речей», - припустив він, відмовившись назвати конкретні прізвища.

Про Татарова

Колишнього заступника голови ОП Андрія Єрмака Олега Татарова, якого у 2020 році звинувачували у причетності у заволодінні 81 млн гривень під час будівництва житла для Нацгвардії, яке вела компанія Максима Микитася «УкрБуд», Шурма назвав «надзвичайно професійною людиною» і запевнив, що він не знає «жодного факту створення проблем для бізнесу з боку його та його команди».

«Надзвичайно професійна людина і державна», - додав він, зазначивши, що в нього «особисто нема питань» до минулого та колишніх висловлювань Татарова.

Він визнав, що «наразі взаємодіє з Олегом (Татаровим, - ред.) та бачить, що він «робить хорошу державну справу».

Розслідування Bihus.Info

В розслідуванні ЗМІ йдеться про те, що частина сонячних електростанцій після вторгнення РФ в Україну потрапили під окупацію російських військ. Зокрема, в матеріалі йдеться про сонячні станції ТОВ «КД Енерджі 2», ПП «Нацпрод», ТОВ «Відновлювальна Енергія Запоріжжя», ТОВ «Грін Енерджі Токмак» і ТОВ «Грандпауєр ЛЛС», розташовані у Запорізькій області.

Зокрема, як зазначають журналісти, співвласником ТОВ «КД Енерджі 2» і ТОВ «Відновлювальна Енергія Запоріжжя» є брат заступника голови ОП Ростислава Шурми, Олег Шурма. А співвласником ТОВ «Грін Енерджі Токмак» і ТОВ «Грандпауєр ЛЛС» є Руслан Божко, колишній підлеглий Ростислава Шурми.