Новини та ділова аналітика для проактивних

"Підсовують корупціонерів": ЗМІ про першу реакцію Зеленського на кандидатуру Шурми

14 вересня 2023 — 08:37
Стало відомо, як чиновник опинився в команді президента

Навесні 2021 року почалось сходження Ростислава Шурми, який нещодавно потрапив у скандал з окупованими сонячними станціями, що належать його братові, на вершину економічної вертикалі в команді президента Володимира Зеленського. Саме Шурма зараз є тією людиною, яка в очах президента "відповідає за всю економіку"кажуть джерела "УП".

"Вперше про Ростислава Шурму на Банковій заговорили в січні 2020 року, коли Зеленський хотів посилити уряд Олексія Гончарука віцепрем'єром, який би відповідав за розвиток економічного блоку. 

Тоді СБУ перевіряла потенційних кандидатів, і висновок щодо Ростислава Шурми був не найкращий − його   називали "колишнім тіньовим мером Запоріжжя від Ахметова", згадували три провадження, де Шурма значився фігурантом досудового розслідування щодо можливого підкупу виборців та потенційних розтрат бюджетних коштів службовими особами Запорізької міськради. Врешті ексдиректор "Запоріжсталі" не пішов працювати в Кабмін, а Зеленський на зустрічі з командою обурився, нащо вони "підсовують йому цих корупціонерів", - пише "Українська правда".

Та за кілька місяців Шурма таки потрапив в Офіс. Його запросили на співбесіду щодо посади керівника "Укрзалізниці". Тоді, як пише видання, в команді Зеленського призначення Шурми підтримували ексзаступник голови ОПУ Кирило Тимошенко, ідеолог "Великого будівництва" Юрій Голик та тодішній керівник "Укравтодору", а нині віцепрем'єр Олександр Кубраков. 

"Та попри таке лобі, тоді "Укрзалізницю" довірили Юрію Жмаку. Однак після зустрічі на Банковій Шурма залишився в полі зору Зеленського", - йдеться у матеріалі.

Навесні 2021 року глава ОП Андрій Єрмак взяв колишнього директора "Запоріжсталі" собі позаштатним радником, а Зеленський призначив його в наглядову раду "Укроборонпрому".

"За час роботи позаштатним радником Єрмака колишній директор "Запоріжсталі" швидко засвоїв правила виживання на Банковій: не демонструвати політичних амбіцій, бути ревним у роботі, проявляти максимальну лояльність президенту й голові Офісу", - пише УП.

Журналісти зазначають, що за час повномасштабної війни політичний вплив Шурми зріс у рази. Це стало можливим через централізацію влади в Офісі президента й завдяки близькості до Андрія Єрмака та Володимира Зеленського. 

Також повідомляється, що за останній рік Шурма намагається максимально наростити вплив на прийняття рішень в одній із традиційно найприбутковіших галузей економіки – енергетиці. 

Як переконують джерела УП на енергетичному ринку та у всіх гілках влади, заступник голови ОПУ повністю координує діяльність міністра енергетики Германа Галущенка. 

"Широкий спектр задач та бажання захопити вплив у різних сферах провокує багато конфліктів за участю економічного заступника глави ОП всередині самої влади", - резюмували журналісти.