Зеленський перебував у резиденції «Синьогора» з 30 грудня по 9 січня, це була робоча поїздка – документ ДУС

26 января 2021 — 11:19

Президент України Володимир Зеленський перебував у резиденції «Синьогора» (Івано-Франківська об.) з 30 грудня 2020 року по 9 січня 2021 року. В «Синьогорі» він перебував під час робочої поїздки до Івано-Франковської області. Про мету робочої поїдки не сказано. Оскільки резиденція фінансується з державного бюджету, то додаткових видатків на перебування президента не здійснювалось.

Про це повідомляє Державне управління справами (ДУС) у відповіді на інформаційній запит Нова Влада (див. нижче копію листа).  

«Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Івано-Франківської області перебував у Державній  організації «Резиденція «Синьогора» з 30 грудня 2020 року по 09 січня 2021 року», – повідомила Віра Чмига, заступник керівника секретаріату роботи з персоналом та організаційного забезпечення діяльності керівника державної служби ДУС.

У листі ДУС сказано, що «Державна організація «Резиденція «Синьогора» перебуває в управлінні Державного управління справами, є бюджетною установою та утримується за рахунок коштів загального і спеціального фондів державного бюджету, тому додаткові видатки у зв’язку з перебуванням Президента України не здійснювалися».

dus_nv_sinyogora_21012021_1.jpg

dus_nv_sinyogora_21012021_2.jpg

Також ДУС повідомляє, що з метою надання методичної допомоги стосовно реалізації Указу Президента України від 21 грудня 2009 року № 1083 «Про створення національного природного парку «Синьогора» Державне управління справами відрядило трьох працівників до Державної організації «Резиденція «Синьогора», оскільки Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено видатки на забезпечення створення та функціонування національного природного парку «Синьогора».

«Ці працівники не супроводжували Президента України під час його перебування в Державній  організації «Резиденція «Синьогора» та на гірськолижному курорті «Буковель», – пояснили в Управлінні.

Всього, станом на 16 січня 2021 року, ДУС виплатило 21,53 тис. грн. на відрядження працівників до Івано-Франківської області.

Реорганізацію резиденції «Синьогора» в національний парк розпочав Віктор Ющенко наприкінці свого президенства – у грудні 2009 року. Тобто, створенням природного заповідника на місці державного рекреаційного комплексу на площі 10,886 тис. га(!) займаються вже більше 11 років при 4 (!) президентах. На території резиденції розташовано триповерховий готель на 80 ліжко-місць, у якому облаштовано апартаменти, номери класу «люкс», «напівлюкс», а також 6 котеджів, де можна розмістити 40 осіб. У готелі є бар, їдальня, кухонний блок, конференційний зал і зал прийомів, пральня, автоматична телефонна станція, складські приміщення.

Які суми витрачають з бюджету окремо на утримання резиденції «Синьогори» та на створення на її базі національного парку в ДУС не уточнили. Згідно держбюджету на 2021 рік заплановано, що загалом через Управління буде витрачено 122,65 млн грн на фінансову підтримку санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення. Ще 136,93 млн грн на «збереження природно-заповідного фонду в національних природних парках та заповідниках».

Резиденцією «Синьогора» традиційно користувались всі президенти України, не став виключенням і Володимир Зеленський, який вже неодноразово відвідував цей державний заклад.

У грудні 2019 року ЗМІ писали, що президент України ймовірно буде зустрічати Новий рік-2020 у «Синьогорі» разом з тодішнім керівником Офісу президента Андрієм Богданом.

У липні-серпні 2020 року, за повідомленням місцевого видання Галка, Володимир  Зеленський  проводив вихідні разом з родиною у президентській резиденції «Синьогора». Туди приземлився гелікоптер, який оминув Івано-Франківськ. Джерела повідомили, що він прибув без офіційних візитів.

28 грудня 2020 року керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розказав ЗМІ, що Володимир Зеленський планує зустріти Новий рік в Івано-Франківській області у резиденції «Синьогора». Перед тим також повідомлялось, що президент напередодні НР відвідає Івано-Франківську область з робочою метою. Про робочі зустрічі в області Володимира Зеленського у період з 30 грудня по 9 січня є тільки одна новина за 30 грудня про призначення нового голови Івано-Франківської ОДА Андрія Бойчука.

Натомість, як повідомили ЗМІ, напередодні Різдва Володимира Зеленського помітили відпочиваючого на гірсько-лижному курорті Буковель, де він фотографувався з пересічними громадянами. Фотографії з ним постили користувачі соцмереж. Згідно сервісу Goggle добиратись з «Синьогора» до курорту Буковель на автомобілі трохи більше 2 годин.

Крім того, на сайті телеканалу «Прямий» 5 січня з’явилась інформація, що глава держави ймовірно зупинився в елітному п’ятизірковому готелі Radisson Blu Resort.

Тому Нова Влада звернулась до ДУС, Управління державної охорони (УДО) та до президента Володимира Зеленського щодо того, у який період з 30 грудня по 10 січня перебував президент України та скільки це коштувало державних коштів на супровід глави держави та на інші матеріально-технічні цінності. Офіс президента традиційно відмовчується на запити журналістів. ДУС, як сказано вище, повідомило, що додаткових видатків при перебуванні у резиденції «Синьогора» не здійснювалось.

Разом з тим невідомим залишається питання яка кількість державних посадовців чи службовців супроводжували президента під час свят. Та чи проживав він готельних комплексах Буковелі одночасно під час робочої поїздки до Івано-Франківської області, проживаючи за даними ДУС в «Синьогорі».

УДО, посилаючись на службову інформацію, такі дані не оприлюднило. А облік окремих видатків УДО взагалі не веде (див. нижче скан відповіді).

udo_nv_sinyogora_20012021.jpg

Нагадаємо, як обіцяв у 2019 році в інтерв’ю журналістам РБК кандидат в президенти Володимир Зеленський щодо того, чи буде він  користуватись резиденціями: «…нехай в цих резиденціях живуть дітки якісь… Ну, якісь табори відпочинку або якісь люди, яким це дійсно потрібно. А ось ці резиденції – я не бачу в них взагалі жодного сенсу. У підсумку, як ми з вами їздимо, припустимо, в Європі по екскурсіях, і ти бачиш ці старі резиденції великих королів. Ну що це зараз? Це все для екскурсій».

Згодом, влітку 2020 року, Володимир Зеленський почав мешкати в державній резиденції в Конча-Заспі, яку напередодні за даними видання РадіоСвобода  відремонтували за держкошт.

Антигерои Украины

Зеленський розкритикував себе та Порошенка за поїздки в Туреччину та на Мальдіви, про Оман не згадав

20 октября 2020 — 13:01
Володимир Зеленський (фото з сайту president.gov.ua)
Володимир Зеленський (фото з сайту president.gov.ua)

Під час звітування у Верховній Раді, сьогодні, 20 жовтня 2020 року, президент України Володимир Зеленський сказав, що завтра 120 народних депутатів від «Слуги народу» поїдуть на Донбас.

«А не в Туреччину чи на Мальдіви, як колись», – підкреслив Зеленський.

Після закінчення близько годинної промови про неймовірні успіхи виконавчої та законодавчої влади президент Володимир Зеленський, під оплески фракції «Слуги народу» та викрики «Ганьба» від опозиційних фракцій, швидко покинув сесійну залу парламенту. Чи планувались запитання народних депутатів до президента, наразі не відомо.

Володимир Зеленський не уточнив чому саме зараз 120 нардепів від СН відсилаються на Донбас. Чи це пов’язано з необхідністю вирішення гострих питань війни з Росією? Чи це відбудеться в рамках передвиборчого піару «Слуги народу» на прийдешніх місцевих виборах 25 жовтня 2020 року?

Також «екс-кварталівець» не пояснив, що він мав на увазі, згадуючи Туреччину та Мальдіви. Також у президентському виступі не було згадки про будь-які поїздки до Оману.

Нагадаємо, як писали ЗМІ, 26 квітня, одразу після президентських виборів Володимир Зеленський подорожував до Туреччини. Фотографувався з представниками Офісу президента на узбережжі Чорного моря на Одещині тощо. В січні 2020 року спробував таємно відпочити в Омані. А після публікацій журналістів його піарники почали розповсюджувати інформацію, що це був робочий візит. Потім, через півроку, на прес-конференції Володимир Зеленський заявив, що це все ж була його приватна поїздка на відпочинок.

27-397x530.png

Володмир Зеленський на відпочинку в Омані в січні 2019 року (фото strana.ua)

Також, згідно розслідування журналістів, 5-й президент України Петро Порошенко попав в гучний скандал з таємною поїздкою на відпочинок на Мальдіви у січні 2018 року. Згодом, через два місяці, Порошенко зізнався, що це був його приватний відпочинок.  

Антигерои Украины

Вже є вказівки знищити всі матеріали «вагнерівської спецоперації», – ЗМІ

27 августа 2020 — 10:30
Затримання вагнерівців у Мінську Джерело: КДБ Білорусі/AP
Затримання вагнерівців у Мінську Джерело: КДБ Білорусі/AP

Вже надійшли вказівки знищувати всі матеріали справи, які стосуються спецоперації по затриманню так званої групи «Вагнера». Про це в інтерв’ю виданню Mind та незалежній журналістці-розслідувачу Любові Величко заявив безпосередній учасник цієї спецоперації, який був одним із її координаторів. У цілях безпеки журналісти не назвали його імені та посади.

«Мені достеменно відомо, що вже надійшли вказівки знищувати всі матеріали справи, які стосуються даної спецоперації у всіх правоохоронних і не тільки органах України. Ще кілька днів – і не буде чого піднімати. Не буде що реанімовувати, шукати. Воно десь може «пропасти», – сказав співробітник спецслужб.

За його словами, виходячи з матеріалів справи, які надійшли до Служби безпеки, можна зробити висновок, що ця операція почалась приблизно влітку минулого року.  

«Звичайно, що це не всіх терористів ми зібрали в один літак. Але дуже велику кількість. І, мабуть, що таку концентрацію явних ворогів нашої країни ще в одному місці ніхто не збирав. І не мав реальної можливості їх зупинити і притягнути до відповідальності в майбутньому», – описав він важливість та масштаби операції.

Координатор також розказав про те, як планувалось затримати та за що притягнути до відповідальності терористів групи «Вагнера», які вчиняли злочини проти України на Донбасі. «Ні для кого не секрет, що прямих перельотів із Російської Федерації в Туреччину не було. Тому було вибрано Білорусь – для того, щоб з Мінську вони летіли в Стамбул. Крім того, коли ви летите із Мінська в Стамбул, дуже важко пролетіти повз територію України. Ви будете летіти через територію України…

Якщо на борту літака ненароком виявиться якийсь саморобний вибуховий пристрій, то літак посадять. І «Аерорух», і військові піднімуть два літачки і змусять посадити цей літак (у Києві – Ред.).

Сідає літак (звичайно, під фейковою причиною), але на руках у слідчих СБУ вже є докази причетності цих осіб до терористичних актів. Ніхто на ходу нічого не вигадує. Заочно були підписані підозри… Відповідно кожній особі, що знаходилась у літаку, до якої українська сторона мала претензії, в підозрі, яка би пред’являлась при арешті, містилася б однозначно стаття 258 ККУ (організація або участь у терористичному акті – Ред., – розказує координатор.

Він наголосив на ролі «вагнерівців» у збройній агресії: «Мабуть, варто розпочати із найрезонанснішого – це збиття малазійського літака MH17. Дві особи були запеленговані за їх засобами зв'язку в безпосередній близькості до установки «Бук», яка здійснила цей постріл. Прямих доказів, що ці люди натискали важелі, кнопки – нема. Але вони були дуже близько до «Буку», що говорить про те, що при правильному діалозі з ними вони б щось цікаве розповіли.

П’ятнадцять осіб із двадцяти восьми, які нас цікавили, – це були особи, які вміють використовувати ПЗРК «Ігла». І не тільки вміють, а й використовують. Усі збиті військові літаки («Іл-76», «Ан-26» і всі інші) – будь-яке збиття літака або гелікоптера із нашими військовими особами – це їхніх рук справа».

Співробітник спецслужб прокоментував можливий витік інформації та її заперечення українськими держустановами: «Бісить не те, що кажуть, що ця операція якось не так була проведена, чи вона НЕ ТАКА була. А кажуть, що її НЕ було. Ви розумієте, скільки ця спецоперація залишила слідів? Бо вона була. Але люди бояться про це говорити, бо тепер же є офіційна версія, що її не було».

За його словами про операцію могли знати зо два десятки людей. «Якщо говорити про звичайних співробітників, то це близько десяти. Ми сюди беремо навіть керівний склад. Якщо вже говорити про вищий керівний склад служб ГУР МО та СБУ, а також Офіс президента, і ті люди, які мають можливість зайти і слухати, це ще близько десяти осіб», – уточнює він.  

Він також сказав, що не довіряє керівнику Офісу президента Андрію Єрмаку.

«А хто в цій країні довіряє Єрмаку? Є, наприклад, інші дві ключові особи, які брали участь у зустрічі із президентом. Вони доповідали. Якби вони хотіли злити інформацію, вони б на будь-якому етапі цієї спецоперації це зробили. Навіщо дотягувати до кінця? Ну це ж можна сидіти і гадати: там три ключових особи, і хто кому «внушив», що так (перенести спецоперацію операцію – Ред.) треба зробити? Можливо, це і є головна мета – створення ТСК (Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України – Ред.).», – прокоментував журналістам координатор.

«Достатньо підняти матеріали слідчого органу СБ України… треба ТСК створити. І ця тимчасова слідча комісія матиме колосальний важіль для того, щоб отримати цю інформацію», – резюмував він.

Нагадаємо, раніше журналісти озвучили  інформацію, що  24 липня 2020 року в київському аеропорту «Бориспіль» українські спецслужби (СБУ та ГУР МО) планували схопити 33 особи, причетних до низки резонансних терористичних актів, як-от вбивство 298 пасажирів малайзійського боїнгу MH17 російською ракетною установкою «Бук», збиття українських військових літаків «Іл-76» у Луганську та вертольоту «Мі-8» під Слов’янськом. За кілька місяців до цього ці люди були завербовані українською стороною.

За даними журналістів, найманці, які раніше воювали на боці РФ на Донбасі, були переконані, що летять до Венесуели за вигідним контрактом. Секретна спецоперація йшла гладко, втім, напередодні дня «Х» президент Володимир Зеленський та голова його офісу Андрій Єрмак перенесли дату затримання, хоча група найманців уже прибула до Мінську з квитками на літак до Венесуели із пересадкою у Стамбулі. Потім відбулося затримання «вагенрівців» у Білорусі та низка подій, вінцем яких став повний провал спецоперації та повернення російських найманців в РФ.

Пізніше Служба безпеки України офіційно заявила, що такої спецоперації не було. Призначений 5 серпня керівник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов також заявив, що його відомство не причетне до організації цієї спецоперації.

Але в ЗМІ є вже достатньо доказів про те, що операція дійсно мала місце. Частину таких матеріалів в інтерв’ю опублікував також Mind.

Після виходу публікації журналістка Любов Величко на своїй сторінці у Facebook заявила про тиск на неї з боку спецслужб: «В СБУ почалася справжня істерика через публікацію інтерв'ю із куратором спецоперації «вагнерівці»… На лайносайтах почали з'являтися фантазійні тексти «нунуну, не вірте в це». Автори текстів – СБУшники – це видно по почерку. Під відео на YouTube почали з'являтися коменти протокольного характеру, типу, «поясніть мені більше деталей про те, як на вас вийшли люди і хто саме розповідає?»… Через знайомих мені передають наполегливі питання від СБУ: «Хто злив інфу?!».

Антигерои Украины