Новини та ділова аналітика для проактивних

Зеленський перебував у резиденції «Синьогора» з 30 грудня по 9 січня, це була робоча поїздка – документ ДУС

Президент України Володимир Зеленський перебував у резиденції «Синьогора» (Івано-Франківська об.) з 30 грудня 2020 року по 9 січня 2021 року. В «Синьогорі» він перебував під час робочої поїздки до Івано-Франковської області. Про мету робочої поїдки не сказано. Оскільки резиденція фінансується з державного бюджету, то додаткових видатків на перебування президента не здійснювалось.

Про це повідомляє Державне управління справами (ДУС) у відповіді на інформаційній запит Нова Влада (див. нижче копію листа).  

«Президент України Володимир Зеленський під час робочої поїздки до Івано-Франківської області перебував у Державній  організації «Резиденція «Синьогора» з 30 грудня 2020 року по 09 січня 2021 року», – повідомила Віра Чмига, заступник керівника секретаріату роботи з персоналом та організаційного забезпечення діяльності керівника державної служби ДУС.

У листі ДУС сказано, що «Державна організація «Резиденція «Синьогора» перебуває в управлінні Державного управління справами, є бюджетною установою та утримується за рахунок коштів загального і спеціального фондів державного бюджету, тому додаткові видатки у зв’язку з перебуванням Президента України не здійснювалися».

dus_nv_sinyogora_21012021_1.jpg

dus_nv_sinyogora_21012021_2.jpg

Також ДУС повідомляє, що з метою надання методичної допомоги стосовно реалізації Указу Президента України від 21 грудня 2009 року № 1083 «Про створення національного природного парку «Синьогора» Державне управління справами відрядило трьох працівників до Державної організації «Резиденція «Синьогора», оскільки Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» передбачено видатки на забезпечення створення та функціонування національного природного парку «Синьогора».

«Ці працівники не супроводжували Президента України під час його перебування в Державній  організації «Резиденція «Синьогора» та на гірськолижному курорті «Буковель», – пояснили в Управлінні.

Всього, станом на 16 січня 2021 року, ДУС виплатило 21,53 тис. грн. на відрядження працівників до Івано-Франківської області.

Реорганізацію резиденції «Синьогора» в національний парк розпочав Віктор Ющенко наприкінці свого президенства – у грудні 2009 року. Тобто, створенням природного заповідника на місці державного рекреаційного комплексу на площі 10,886 тис. га(!) займаються вже більше 11 років при 4 (!) президентах. На території резиденції розташовано триповерховий готель на 80 ліжко-місць, у якому облаштовано апартаменти, номери класу «люкс», «напівлюкс», а також 6 котеджів, де можна розмістити 40 осіб. У готелі є бар, їдальня, кухонний блок, конференційний зал і зал прийомів, пральня, автоматична телефонна станція, складські приміщення.

Які суми витрачають з бюджету окремо на утримання резиденції «Синьогори» та на створення на її базі національного парку в ДУС не уточнили. Згідно держбюджету на 2021 рік заплановано, що загалом через Управління буде витрачено 122,65 млн грн на фінансову підтримку санаторно-курортних закладів та закладів оздоровлення. Ще 136,93 млн грн на «збереження природно-заповідного фонду в національних природних парках та заповідниках».

Резиденцією «Синьогора» традиційно користувались всі президенти України, не став виключенням і Володимир Зеленський, який вже неодноразово відвідував цей державний заклад.

У грудні 2019 року ЗМІ писали, що президент України ймовірно буде зустрічати Новий рік-2020 у «Синьогорі» разом з тодішнім керівником Офісу президента Андрієм Богданом.

У липні-серпні 2020 року, за повідомленням місцевого видання Галка, Володимир  Зеленський  проводив вихідні разом з родиною у президентській резиденції «Синьогора». Туди приземлився гелікоптер, який оминув Івано-Франківськ. Джерела повідомили, що він прибув без офіційних візитів.

28 грудня 2020 року керівник Офісу президента України Андрій Єрмак розказав ЗМІ, що Володимир Зеленський планує зустріти Новий рік в Івано-Франківській області у резиденції «Синьогора». Перед тим також повідомлялось, що президент напередодні НР відвідає Івано-Франківську область з робочою метою. Про робочі зустрічі в області Володимира Зеленського у період з 30 грудня по 9 січня є тільки одна новина за 30 грудня про призначення нового голови Івано-Франківської ОДА Андрія Бойчука.

Натомість, як повідомили ЗМІ, напередодні Різдва Володимира Зеленського помітили відпочиваючого на гірсько-лижному курорті Буковель, де він фотографувався з пересічними громадянами. Фотографії з ним постили користувачі соцмереж. Згідно сервісу Goggle добиратись з «Синьогора» до курорту Буковель на автомобілі трохи більше 2 годин.

Крім того, на сайті телеканалу «Прямий» 5 січня з’явилась інформація, що глава держави ймовірно зупинився в елітному п’ятизірковому готелі Radisson Blu Resort.

Тому Нова Влада звернулась до ДУС, Управління державної охорони (УДО) та до президента Володимира Зеленського щодо того, у який період з 30 грудня по 10 січня перебував президент України та скільки це коштувало державних коштів на супровід глави держави та на інші матеріально-технічні цінності. Офіс президента традиційно відмовчується на запити журналістів. ДУС, як сказано вище, повідомило, що додаткових видатків при перебуванні у резиденції «Синьогора» не здійснювалось.

Разом з тим невідомим залишається питання яка кількість державних посадовців чи службовців супроводжували президента під час свят. Та чи проживав він готельних комплексах Буковелі одночасно під час робочої поїздки до Івано-Франківської області, проживаючи за даними ДУС в «Синьогорі».

УДО, посилаючись на службову інформацію, такі дані не оприлюднило. А облік окремих видатків УДО взагалі не веде (див. нижче скан відповіді).

udo_nv_sinyogora_20012021.jpg

Нагадаємо, як обіцяв у 2019 році в інтерв’ю журналістам РБК кандидат в президенти Володимир Зеленський щодо того, чи буде він  користуватись резиденціями: «…нехай в цих резиденціях живуть дітки якісь… Ну, якісь табори відпочинку або якісь люди, яким це дійсно потрібно. А ось ці резиденції – я не бачу в них взагалі жодного сенсу. У підсумку, як ми з вами їздимо, припустимо, в Європі по екскурсіях, і ти бачиш ці старі резиденції великих королів. Ну що це зараз? Це все для екскурсій».

Згодом, влітку 2020 року, Володимир Зеленський почав мешкати в державній резиденції в Конча-Заспі, яку напередодні за даними видання РадіоСвобода  відремонтували за держкошт.