Новини та ділова аналітика для проактивних

Нардеп Трубіцин вийшов із СІЗО під заставу у 15 млн гривень

16 лютого 2022 — 11:55

За депутата Київради Владислава Трубіцина внесли заставу, він виходить із СІЗО. Про це повідомляє «Слово і діло» з посиланням  на джерело в антикорупційних органах.

«За депутата Київради внесено 14,886 млн грн застави. Відповідно він вийде із СІЗО», – сказав один із співрозмовників.

Згідно з ухвалою суду, на Трубіцина покладаються обов‘язки: не відлучатися з Києва без дозволу; повідомляти про зміну місця проживання та/або роботи; прибувати на першу вимогу; утримуватися від спілування зі свідками та іншими підозрюваними; здати за зберігання закордонні паспорти і носити електронний браслет.

Також внесли заставу і за інших підозрюваних: виконувача обов'язків директора КП «Міський магазин» Амана Моламова та його заступника Олексія Непряхіна; заступника директора КП «Київська спадщина» Дмитра Ковальчука; помічника Трубіцина Артема Білинського та наближену особу депутата Іллю Ліфа.

Нагадаємо, депутата Київської міської ради та ще 5 осіб підозрюють в отриманні неправомірної вигоди у сумі 1,26 млн грн.

За версією слідства, депутат Київради у змові з наближеними особами та посадовцями комунальних підприємств організували корупційну схему, в рамках якої одержували від підприємців неправомірну вигоду за розміщення МАФів. Попри те, що право на розміщення таких точок надавалося за результатами відкритих торгів, їх потенційних учасників інформували, що перемогу можуть отримати лише наперед визначені компанії, за винагороду.

Організатором відповідних торгів було КП «Міський магазин», на яке депутат мав вплив, оскільки очолював комісію Київради, що опікувалася питаннями благоустрою столиці. Як голова комісії, депутат мав владні повноваження ініціювати рішення про знесення торгових точок, так і усунення перешкод у їхній роботі.

Слідство документувало злочинну діяльність учасників схеми майже рік. Детективи НАБУ зафіксували перемовини щодо семи локацій у різних районах столиці (Дарницькому, Дніпровському, Шевченківському тощо) та передачу 1,39 млн грн неправомірної вигоди двома траншами. Під час одержання другої частини – 1,26 млн грн учасників схеми викрили «на гарячому».