Новини та ділова аналітика для проактивних

Вчені використали інноваційний обчислювальний алгоритм для виявлення нових астероїдів у Сонячній системі

26 липня 2022 — 11:22
Візуалізація траєкторій астероїдів у Сонячній системі, виявлених за допомогою нового пошукового інструменту (фото Інституту астероїду та Університету Вашингтону)
Візуалізація траєкторій астероїдів у Сонячній системі, виявлених за допомогою нового пошукового інструменту (фото Інституту астероїду та Університету Вашингтону)
Були задіяні хмарні потужності Google

Нещодавно американський некомерційний Інститут астероїдів оголосив про відкриття 104 нових астероїдів у Сонячній системі. Виявити їх вдалось за допомогою нового пошукового інструменту, розробленого ученими Інституту астероїдів разом з Університетом Вашингтону та у співпраці з компанією Google. В Google стверджують, що їх система хмарних обчислень підтримувала потужність на рівні, необхідному для нової системи виявлення астероїдів.

Дослідники прогнозують, що цей метод, який назвали ADAM (Asteroid Discovery Analysis and Mapping – відкриття астероїдів за допомогою аналізу та картографування), дозволить відкрити ще тисячі астероїдів у найближчі роки.

Про це йдеться в публікації видання Voice of America.

В технології застосували складний обчислювальний алгоритм, який точки світла, раніше зафіксовані телескопами у космосі, суміщає між собою в ймовірні орбіти астероїдів. Таким чином інструмент виявляє астероїди на основі вже наявних даних та розраховує їх траєкторії.

Раніше телескопи та інструменти досліджень не дозволяли розпізнати астероїди, виявлені за допомогою ADAM. Результати пошуку та технологію вже визнали міжнародні астрономічні організації. Зокрема Центр малих планет (міжнародний орган, відповідальний за офіційну реєстрацію спостережуваних навколоземних об'єктів; підтримується NASA) підтвердив відкриття цих 104 нових астероїдів.

Історично для спостережень та ідентифікації астероїдів та інших об’єктів NASA використовує потужні наземні телескопи та космічний апарат WISE на орбіті навколо Землі у рамках проекту під назвою NEOWISE. Вчені надають велике значення ідентифікації та відстеженню космічних об’єктів, деякі з них можуть становити загрозу для нашої планети.

Інститут астероїдів є проєктом фонду B612. Фонд B612 – приватний некомерційний фонд з головним офісом в США, присвячений захисту Землі від астероїдів.