Новини та ділова аналітика для проактивних

Від справи про розподіл майна екс-подружжя Авер’янових прибрали єдину незалежну суддю

01 ноября 2019 — 17:34

Від розгляду справи про розподіл майна після розлучення подружжя Олега та Євгенії Авер’янових було відсторонено єдину у Прилуцькому міськрайонному судді незалежну суддю Ларису Зарічну.

Про це у коментарі для Нова Влада заявила адвокат Євгенії Авер’янової Ольга Додух.

«Посеред розгляду справи не можна змінити склад суду без вагомих причин. Є чітко визначені законом випадки, коли це відбувається. Але не в нашому випадку. Після повернення справи із апеляції працівники суду, які підпорядковуються голові суду – секретар – безпідставно направила справу на повторний авторозподіл, забравши справу у судді Зарічної, а керівник апарату суду на ці порушення не відреагувала, прикривши порушення секретаря», – пояснила Ольга Додух.

Вона підкреслила, що втручання у процес відправлення правосуддя – це злочин, за який винні несуть кримінальну відповідальність.

«В даному випадку винними є працівники апарату суду з відома голови. Бо голова суду повинен був своєчасно провести службове розслідування, притягти до відповідальності. І якщо крім секретарів винний і керівник апарату, голова суду має звернутися із поданням про його звільнення до судової адміністрації.

Але голова суду Ільченко протягом трьох місяців після отримання наших кількох скарг не проводив службових розслідувань. Бо знав, що за трудовим законодавством до відповідальності працівника можна притягти тільки протягом двох місяців», – розповіла адвокат.

Євгенія Авер’янова впевнена у тому, що голова Прилуцького міськрайонного суду Ільченко впливає на суддю Павлова.

«Затягування справи було потрібне Олегу Аверянову, щоб непідконтрольна йому суддя Лариса Зарічна не встигла розглянути справу до своєї відставки.  Якщо справа дійде до Верховного суду, вона може розвалитися через формальні підстави – бо порушені правила підсудності. Єдиний, хто поки що не допускав порушень, був Володимир Павлов. Але я боюся, що Ільченко має вплив і на нього», – сказала вона.

Нагадаємо, раніше Нова Влада писала про те, як депутат Чернігівської облради Олег Авер’янов добився від тещі продажу його компанії будинку, збудованого під час подружнього життя із Євгенією Авер’яновою.

Антигерои Украины