Новини та ділова аналітика для проактивних

У Великобританії розпочате антиконкурентне розслідування щодо правил використання магазину Apple

08 березня 2021 — 15:07

Управління з питань конкуренції та ринків Великобританії (CMA) розпочало розслідування щодо того, чи є умови Apple для розробників додатків антиконкурентними, повідомляє видання BBC News.

Під час розслідування буде досліджено, чи має Apple домінуюче положення у розповсюдженні додатків на своїх пристроях, і з’ясовано, чи створюють вони несправедливі умови для розробників.

Деякі розробники незадоволені тим, що їх змушують поширювати програми на iPhone і iPad через App Store. Вони також виказують невдоволення через комісію – плату, яку з них бере Apple. У тому числі про це йдеться у скарзі від компанії Epic Games, розробника онлайн-гри Fortnite.

Розробник Epic розпочав судовий процес проти Apple та Google, після того, як компанії видалили Fortnite зі своїх магазинів. Epic звинуватив ці компанії у монополізмі. У свою чергу Apple та Google видалили гру після того, як Epic запровадив систему оплати в обхід правил додатків (дозволив гравцям дешевше купувати віртуальну валюту безпосередньо у розробника). Це на 30% скорочувало дохід власників магазинів, повідомляє видання The Wall Street Journal.

У Apple заявили, що їх умови є «справедливими та рівними». Apple Inc. подала зустрічний позов до Epic Games Inc., звинувативши розробника у маніпулюванні та жадібності.

Андреа Косчеллі, виконавчий директор CMA, сказав: «Мільйони з нас щодня використовують додатки, щоб перевіряти погоду, грати в ігри або щось замовляти. Тож скарги на те, що Apple використовують свою позицію на ринку, щоб встановити умови, які є несправедливими – потенційно спричиняючи втрату клієнтів при покупці та використанні додатків – вимагає ретельної перевірки».

У відповідь в Apple заявили: «Ми віримо в процвітаючий та конкурентний ринок, на якому може існувати будь-яка чудова ідея. App Store став двигуном успіху для розробників додатків, частково завдяки жорстким стандартам, які ми маємо, вони застосовуються справедливо і однаково для всіх розробників та для захисту клієнтів від шкідливого програмного забезпечення».

Нещодавно Палата представників штату Аризона ухвалила закон, який забороняє Apple та Google, а також будь-якому іншому магазину додатків (який має більше мільйона завантажень), вимагати від розробників, що базуються у штаті, використовувати виключно такі магазини додатків.

Закон також охоплює користувачів, які проживають у штаті. Але поки не ясно, як це вплине на компанії зі штаб-квартирою в інших штатах, але здійснюють продажі в Аризоні. Поки закон переданий на затвердження сенату штату.