Новини та ділова аналітика для проактивних

Група дослідників розробляє нову технологію запису імпульсів мозку Neurograins

08 вересня 2021 — 10:01

Група дослідників з Університету Брауна, Університету Каліфорнії, Університет Каліфорнії у Сан-Дієго (UCSD) та Qualcomm (Саг-Дієго, розробник засобів бездротового зв'язку) нещодавно розробили нову систему  нейро-комп'ютерного інтерфейсу (BCI) під назвою Neurograins, повідомляє видання Analytics India Magazine.

BCI (Brain–computer interface) – це системи, створені для обміну інформацією між мозком і електронним пристроєм. Вона може відчувати електричну активність у мозку та передавати дані по бездротовій мережі. Система записує та стимулює діяльність мозку за допомогою скоординованої мережі незалежних і бездротових нейронних датчиків у мікромасштабах.

Одна з практичних призначень BCI – це допоміжні гаджети, які дозволяють пацієнтам з ушкодженням мозку або хребта рухатися та спілкуватися. Ці системи вловлюють електричні імпульси в мозку і використовують ці сигнали для управління зовнішніми пристроями, такими як комп’ютери або роботизовані протези.

В останні роки кілька дослідників проводили експерименти з BCI, щоб допомогти людям з вадами мовлення використовувати сенсорні екрани, клавіатури або пристрої для спілкування. Однак вони не допомагають паралізованим людям.

Два місяці тому вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) використали штучний інтелект (AI), який дозволяв паралізованим людям можливість спілкуватися, переводячи сигнали мозку в письмо, створене комп’ютером. Для відстеження сигналів мозку дослідники використали нейропротезний пристрій, що складається з електродів, розташованих на лівій стороні мозку, здатних обробляти мовлення.

В даний час більшість систем BCI використовують один або два датчика для вибірки до декількох сотень нейронів. Але нейрологи та дослідники розглядають можливість побудови систем, які можуть збирати дані з набагато більшої групи клітин мозку. В останньому дослідженні, яке отримало назву Neurograins, вчені продемонстрували використання 48 автономних нейрозерен для запису нейронної активності у гризуна. Нейрозерна успішно вловлювали характерні нервові сигнали, пов'язані зі спонтанною активністю мозку в різних його частинах.

За словами дослідників, останні знахідки є позитивним кроком на шляху до технології, яка могла б забезпечити безпрецедентне відслідковування імпульсів мозку, що призвело б до нового розуміння того, як працює мозок, та нових методів лікування людей з пошкодженнями мозку або хребта.