Новини та ділова аналітика для проактивних

NASA хоче до 2030 року розташувати на Місяці атомну електростанцію

19 грудня 2021 — 16:00
Фотографія місячної бази Європейського космічного агентства (фото ESA/Foster + Partners)
Фотографія місячної бази Європейського космічного агентства (фото ESA/Foster + Partners)

NASA в об’єднані з Національною лабораторією штату Айдахо (INL) планують розташувати атомну електростанцію на Місяці до 2030 року, повідомляє видання Live Science.

Згідно з заявою Національної лабораторії Департаменту енергетики штату Айдахо (INL) з 19 листопада лабораторія об’єднується з NASA, щоб встановити на Місяці атомний реактор протягом наступних 10 років. Наразі обидві агенції шукають пропозиції від зовнішніх партнерів, щоб розпочати цей проект.

Цей гіпотетичний реактор планують розташувати на Місяці, як позаземну базу для освоєння космосу людиною, включаючи майбутні пілотовані місії на Марс, повідомили представники агентства.

Запропонований реактор планують розробити, як апарат, який може розщеплювати важкі атомні ядра на більш легкі ядра, вивільняючи енергію як побічний продукт.

Реактор повинен важити не більше 6000 кілограмів і поміститися в ракету 4 метри в довжину та 6 метрів в ширину. Реактор будуть збирати на Землі, а потім запускати на Місяць. Реактор також повинен мати регулятори температури, щоб пристрій охолоджувався.