Новини та ділова аналітика для проактивних

NASA знайшли дивну зелену скелю на Марсі. Марсохід Perseverance за допомогою лазера з’ясовує, що це за порода

Дивна зеленувата скеля на Марсі (фото: NASA/JPL-Caltech)
Дивна зеленувата скеля на Марсі (фото: NASA/JPL-Caltech)

Лазер марсохода Perseverance збирається проникнути в дивну марсіанську скелю біля нових розкопок марсохода, повідомляє видання LiveScience.

Марсохід НАСА чекає, поки гелікоптер Ingenuity здійснить перший в історії політ на Марсі. Тим часом, бурильні лазерні установки марсоходу націлені на зеленувате скальне утворення (великий шматок скали) на поверхні Марса.

Лазер є частиною приладу SuperCam, який може направляти лазерні «постріли» на відстань 7 метрів. Кожен лазерний промінь створює хмару випареної породи, склад якої можна проаналізувати за допомогою камер та спектрометрів SuperCam.

Вчені сподіваються, що з часом лазер допоможе нам дізнатися більше про склад цієї дивної породи. Дослідники розраховують також вивчити, чи утворилась вона на цьому місці, чи була перенесена якимось способом. Якщо скеля не утворилась в поточному місці, то за іншою гіпотезою до кратера Джезеро породу могла перенести вода. Ще одна версія: це може бути метеорит, подібний тому, який один з попередніх марсоходів Curiosity помітив у 2014 році.

Як писала Нова Влада, Perseverance є центральним елементом місії НАСА «Марс-2020» на $2,7. Марсохід розпочав свою роботу на Марсі 18 лютого, досліджуючи кратер Джезеро на наявність ознак давнього життя. Раніше у кратері було глибоке озеро, у котрому є безліч цікавих місць для вивчення. Марсохід збереже найбільш багатообіцяючі зразки, які згодом у нинішньому десятилітті планується доставити на Землю.