Новини та ділова аналітика для проактивних

Вчені зробили приголомшливий знімок туманності Креветка за допомогою телескопа Hubble

19 грудня 2021 — 14:30
Туманність Креветка (фото NASA)
Туманність Креветка (фото NASA)

За допомогою телескопа Hubble вчені зробили приголомшливий знімок туманності Креветка, що знаходиться в дальньому космосі, повідомляє видання Live Science.

Туманність Креветка, офіційно відома як IC 4628, – це емісійна туманність, розташована на відстані 6000 світлових років від Землі, у сузір’ї Скорпіона. Туманності, або хмари міжзоряного газу і пилу, утворюються після масивних зоряних вибухів, у свою чергу, ці міжзоряні туманності утворюють нові зірки.

IC 4628, що простягається в ширину понад 250 світлових років, є масивною зоряною туманністю, де формуються нові зірки. Вчені класифікують її як емісійну туманність, оскільки її газ енергійний або іонізований випромінюванням найближчих зірок. Під час цього процесу виробляються електрони, які повторно випромінюють поглинуту енергію у вигляді інфрачервоного світла, пояснює NASA.

За допомогою телескопа Hubble можна мати уявлення про структуру туманності, включаючи яскраві ділянки сяючого газу та сліпуче утворення зірок.

Згідно з заявою, на нещодавньому знімку Hubble, на якому зафіксовано невелику частину туманності, червоні вихри пилу та газу вказують на наявність випромінювання іонізованого заліза.

Нещодавнє зображення було зроблено за допомогою Wide Field Camera 3 з Hubble в рамках більш масштабної ініціативи щодо огляду масивних і невеликих зірок, які все ще перебувають на ранніх стадіях розвитку, також відомих як протозірки.