Новини та ділова аналітика для проактивних

Астрономи зробили найчіткіші зображення центра Чумацького Шляху для виявлення маси гігантської чорної дірки

30 грудня 2021 — 11:00

Астрономи зробили найчіткіші зображення центра нашої галактики Чумацький Шлях. За допомогою цього вчені розраховують виявити масу гігантської чорної діри в центрі нашої галактики, повідомляє видання Live Science.

Під час спостереження, зробленого за допомогою телескопа Very Large інтерферометр (VLTI) в Європейській південній обсерваторії (ESO) в Чилі, також виявили раніше невідому зірку, що обертається близько до центру нашої галактики біля чорної діри Стрілець A*.

Метод, який називається інтерферометрією, дозволяє астрономам об’єднати світло, що надходить через чотири основні телескопи, в одне зображення. За словами дослідників, астрономи використовують інтерферометрію протягом багатьох років, але її остання ітерація забезпечує вражаюче 20-кратне покращення різкості у порівнянні з зображеннями, отриманими окремими телескопами.

Оскільки чорна діра в центрі Чумацького Шляху не випромінює світло, за нею неможливо спостерігати. Астрономи можуть дізнатися про її властивості лише вивчаючи рух зірок в її околицях.

Вимірювання, проведені з березня по липень 2021 року, показали, що Стрілець A* має масу 4,3 мільйона сонць і знаходиться на відстані 27 тис світлових років від Землі.

Астрономи спостерігали за зіркою S29, найближчою відомою зіркою до Стрільця A*, яка знаходиться від чорної діри на відстані всього 13 мільярдів кілометрів.

Але під час спостереження також виявили абсолютно нову зірку в цій області поблизу центра галактики. Відкриття зірки під назвою S300 є досить важливим для подальших досліджень цієї частини галактичної системи.

Астрономи сподіваються, що в майбутньому їм вдасться виявити зірки, які знаходяться ближче до чорної діри, ніж S29 та S300. Вони розраховують зробити значні відкриття та дослідження після завершення створення у 2025 році надзвичайно великого телескопа ESO, який стане найбільшою в світі оптичною космічної обсерваторією.