NASA працює над місією для вивчення чорних дір і зірок, що вибухають, за допомогою космічної обсерваторії Imaging X-ray Polarimetry Explorer (IXPE), повідомляє видання The Verge.
NASA успішно запустило в космос обсерваторію IXPE (на ракеті-носії SpaceX Falcon 9). Дворічна місія, що проводиться спільно з Італійським космічним агентством (ASI), є першою місією NASA, присвяченою вивченню та вимірюванню поляризації рентгенівських променів.
IXPE – це космічна обсерваторія з трьома ідентичними телескопами, призначеними для вимірювання поляризації космічних рентгенівських променів. За допомогою цієї обсерваторії фіксують рентгенівські промені, що надходять від космічних об’єктів (наприклад, надмасивних чорних дір), і фокусують їх на детекторах, які вимірюють поляризацію.
Місія допоможе NASA розібратися в походженні рентгенівського випромінювання, форми високої енергії світла, що виникає під час вибухів через зіткнення космічних тіл.
IXPE почне роботу у січні 2022 року, повідомляє NASA. Протягом першого року роботи IXPE, вчені вивчатимуть близько 40 космічних об'єктів.
Поляризоване світло – це світло, всі коливання якого вирівняні в одному напрямку. Вивчаючи його властивості, астрономи можуть дізнатися більше про те, з якого середовища воно вийшло і через яке пройшло у космосі.
За даними NASA, в результаті місії вони зможуть дати відповіді на такі запитання, як обертання чорних дір, наскільки активно чорна діра в нашій галактиці поглинала навколишні матеріали у минулому, і чому пульсари випромінюють так багато рентгенівського світла.