Новини та ділова аналітика для проактивних

Вчені планують використовувати підводні інтернет-кабелі для виявлення землетрусів та змін клімату

25 травня 2022 — 15:50
По дну океанів прокладено 1,3 млн км кабелів

Вчені у майбутньому можуть використовувати інтернет-кабелі, розташовані на морському дні, для виявлення землетрусів і цунамі або моніторингу зміни клімату, повідомляє видання BBC News.

За словами Національної фізичної лабораторії Великобританії (NPL) та її партнерів, телекомунікаційні кабелі можуть використовуватися як глибоководні наукові датчики.

Вчені випробували методику на оптоволоконному каналі між Великобританією та Канадою. Їх дослідження опубліковано в журналі Science.

Оскільки, 70% поверхні Землі – це вода, всі сейсмічні станції знаходяться на суші, тому що встановити постійні датчики на морському дні занадто складно і дорого.

Але на дні океанів та морів для передачі даних прокладені численні оптоволоконні кабелі (див. карту підводних кабелів). За оцінками спеціалістів, у світі налічується понад 430 таких ліній, що охоплюють відстань 1,3 млн км.

Дослідники заявили, що виявили загрозу землетрусу, використовуючи оптико-волоконний канал EXA Infrastructure протяжністю 5860 км між містами Саутпорт (графство Ланкашир, Великобританія) та Галіфакс (Канада).

Для виявлення загрози вчені використали окремі відрізки кабелю між ретрансляторами, які допомагають посилити сигнал як окремі датчики.

Дослідники припускають, що датчики на кабелях можуть ідентифікувати область епіцентру землетрусу так само, як і наземні сейсмометри.

Ця технологія відкрила інші можливості – моніторинг температурних змін глибоководних течій та морського дна, що спричинені глобальним потеплінням.

У досліджені брали учать Google, Единбурзький університет, Британська геологічна служба та Національний метрологічний інститут Італії.