Новини та ділова аналітика для проактивних

Вчені розробили нову технологію штучного інтелекту, яка здатна змінити якість візуалізації серця

Нова технологія штучного інтелекту для візуалізації серця може потенційно покращити догляд за пацієнтами, повідомляє видання UVA Today.

Інновація дозволяє лікарям оглядати серця пацієнтів на наявність рубцевої тканини, одночасно усуваючи необхідність введення контрастних ін’єкцій для традиційної серцево-судинної магнітно-резонансної томографії.

Команда дослідників, які розробили цю технологію, включаючи лікарів з UVA Health, повідомляє про їх успіх в розробці у новій статті наукового журналу Circulation. Команда порівняла свій підхід до штучного інтелекту, названий технологією віртуального природнього вдосконалення (virtual native enhancement, VNE), з магнітно-резонансним скануванням серцево-судинної системи з контрастом, яке зараз використовується для моніторингу гіпертрофічної кардіоміопатії, найпоширенішого генетичного захворювання серця. Дослідники виявили, що їх технологія дає якісніші зображення і краще фіксує ознаки рубця в серці, без необхідності введення стандартної контрастної речовини, необхідної для серцево-судинного магнітно-резонансного сканування.

Гіпертрофічна кардіоміопатія – найпоширеніша спадкова хвороба серця і найчастіша причина раптової смерті у молодих спортсменів. Вона спричиняє потовщення та стиснення серцевого м’яза, та зменшує його можливість перекачувати кров. Людям з цією хворобою потрібен ретельний контроль з боку лікарів.

Нова технологія дозволить лікарям частіше і швидше слідкувати за станом здоров’я пацієнтів, кажуть дослідники. Ця технологія також піде на користь пацієнтам, які страждають алергією на контрастну речовину, що вводиться для магнітно-резонансного сканування серцево-судинної системи, а також пацієнтам із проблемами з нирками, через які не можна вводити засіб.

Виходячи з цих даних, ця технологія може створити щось майже ідентичне традиційним серцево-судинним магнітно-резонансним знімкам серця, до яких звикли лікарі, тільки кращої якості.

Хоча у новому дослідженні вивчали потенціал віртуального природного покращення у пацієнтів з гіпертрофічною кардіоміопатією, творці передбачають, що їх технологія буде використовуватися і для багатьох інших серцевих захворювань.