Дослідники з Оклендського біоінженерного інституту (ABI; Нова Зеландія) розробили нову технологію безголкового моніторингу глюкози, яка дозволить людям з діабетом вимірювати рівень цукру в крові без необхідності встромляти голку в кінчики пальців, повідомляє видання Medical News.
У дослідженні, опублікованому в Journal of Diabetes Science and Technology, під керівництвом дослідників ABI Джалі Ксу (Jiali Xu) і Джеймс МакКіг (James McKeage), вперше продемонстрували як струминний інжектор можна використовувати для збору зразків крові у людей. Безголкова струменева ін’єкція – нова, але вже випробувана технологія, за допомогою якої ліки вводять безпосередньо методом високошвидкісного вузького струменя рідини.
Людям з цукровим діабетом зазвичай потрібно вимірювати концентрацію глюкози в крові кілька разів на день. Вони проколюють палець, щоб випустити кров та за допомогою глюкометру обчислюють скільки інсуліну потрібно для підтримки рівня цукру в крові.
Кінчики пальців є найкращим місцем для забору крові, оскільки вони мають високу щільність кровоносних судин. Але кінчики пальців також чутливі, і біль, пошкодження шкіри, синці та ризик зараження від регулярного проколювання приносять дискомфорт.
Ця технологія була предметом багаторічних досліджень лабораторії ABI, які включають розробку струменевих ін’єкцій для введення в організм людини таких ліків, як інсулін, нікотин, і як місцевий анестетик для лікування зубів. Джалі Ксу та її команда продемонстрували, що цю технологію також можна використовувати для проколу шкіри невеликим об’ємом нешкідливого сольового розчину. Тоді можна буде отримати достатню кількість крові для вимірювання концентрації глюкози.
Зараз команда досліджує, чи можуть вони використовувати струменеві ін’єкції не тільки для збору зразків крові, але і для того, щоб витягти рідину.