Новини та ділова аналітика для проактивних

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) схвалило першу ін’єкцію тривалої дії для зниження ризику інфікування ВІЛ

29 декабря 2021 — 18:00

Перший у світі ін’єкційний препарат для зниження ризику інфікування ВІЛ був схвалений Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA), повідомляє видання LiveScience.

Цей ін’єкційний препарат називається Apretude, загальна його назва «суспензія для ін’єкцій з подовженим вивільненням каботегравіру». Він є альтернативою щоденним таблеткам для профілактики ВІЛ, таким як Truvada та Descovy. Ці таблетки ефективні на 99% для запобігання передачі ВІЛ статевим шляхом. Але, за даними Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), їх обов’язково потрібно приймати щодня.

Передконтактна профілактика (PrEP) – ліки, що приймають для запобігання зараження ВІЛ статевим шляхом, рекомендована приблизно 1,2 мільйонам людей у США.

Щоб почати профілактику ВІЛ за допомогою Apretude люди спочатку отримують два уколи з інтервалом в один місяць, а потім отримують ін’єкцію кожні два місяці, заявило FDA.

Два клінічних дослідження показують, що Apretude знижує ризик зараження ВІЛ ефективніше, ніж щоденні таблетки Truvada.

Перше дослідження включало майже 4600 цисгендерних чоловіків і трансгендерних жінок, які мають секс з чоловіками. Ті, хто приймав Apretude, мали на 69% менший ризик зараження ВІЛ, ніж учасники, які приймали Truvada. У другому дослідженні, яке включало близько 3200 цисгендерних жінок із ризиком інфікування ВІЛ, було встановлено, що ті, хто приймав Apretude, мали на 90% нижчий ризик зараження ВІЛ, ніж учасники, які приймали Truvada.

Але учасники дослідження, які приймали Apretude, відчували більше побічних ефектів, ніж ті, хто приймав Truvada, включаючи головні болі, лихоманку, втому, біль у спині, міалгію, висипання та реакції в місці ін’єкції.

Згідно з заявою FDA, станом на 20 грудня Apretude було схвалено для використання дорослим та підліткам із груп ризику з вагою не менше 35 кілограмів. Пацієнти мають можливість приймати пероральний склад каботегравіру, який називається Vocabria, щодня протягом чотирьох тижнів до початку ін’єкцій, щоб дізнатись, наскільки добре вони переносять препарат.

Антигерои Украины