Новини та ділова аналітика для проактивних

Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) схвалило першу ін’єкцію тривалої дії для зниження ризику інфікування ВІЛ

29 грудня 2021 — 18:00

Перший у світі ін’єкційний препарат для зниження ризику інфікування ВІЛ був схвалений Управлінням з контролю за продуктами і ліками США (FDA), повідомляє видання LiveScience.

Цей ін’єкційний препарат називається Apretude, загальна його назва «суспензія для ін’єкцій з подовженим вивільненням каботегравіру». Він є альтернативою щоденним таблеткам для профілактики ВІЛ, таким як Truvada та Descovy. Ці таблетки ефективні на 99% для запобігання передачі ВІЛ статевим шляхом. Але, за даними Центру контролю та профілактики захворювань (CDC), їх обов’язково потрібно приймати щодня.

Передконтактна профілактика (PrEP) – ліки, що приймають для запобігання зараження ВІЛ статевим шляхом, рекомендована приблизно 1,2 мільйонам людей у США.

Щоб почати профілактику ВІЛ за допомогою Apretude люди спочатку отримують два уколи з інтервалом в один місяць, а потім отримують ін’єкцію кожні два місяці, заявило FDA.

Два клінічних дослідження показують, що Apretude знижує ризик зараження ВІЛ ефективніше, ніж щоденні таблетки Truvada.

Перше дослідження включало майже 4600 цисгендерних чоловіків і трансгендерних жінок, які мають секс з чоловіками. Ті, хто приймав Apretude, мали на 69% менший ризик зараження ВІЛ, ніж учасники, які приймали Truvada. У другому дослідженні, яке включало близько 3200 цисгендерних жінок із ризиком інфікування ВІЛ, було встановлено, що ті, хто приймав Apretude, мали на 90% нижчий ризик зараження ВІЛ, ніж учасники, які приймали Truvada.

Але учасники дослідження, які приймали Apretude, відчували більше побічних ефектів, ніж ті, хто приймав Truvada, включаючи головні болі, лихоманку, втому, біль у спині, міалгію, висипання та реакції в місці ін’єкції.

Згідно з заявою FDA, станом на 20 грудня Apretude було схвалено для використання дорослим та підліткам із груп ризику з вагою не менше 35 кілограмів. Пацієнти мають можливість приймати пероральний склад каботегравіру, який називається Vocabria, щодня протягом чотирьох тижнів до початку ін’єкцій, щоб дізнатись, наскільки добре вони переносять препарат.