Новини та ділова аналітика для проактивних

Хірурги вперше провели операцію за допомогою 3D-технології

30 грудня 2021 — 15:00
Дівчинка Ліббі змогла відсвяткувати своє 12-річчя здоровою
Дівчинка Ліббі змогла відсвяткувати своє 12-річчя здоровою

Хірурги вперше прооперували 11-річну дитину за допомогою спеціалізованого 3D-обладнання, повідомляє видання BBC News.

Дівчинка Ліббі з Уочета, Англія, страждала від ускладнень з нирками та сечовим міхуром. Вона часто відчувала сильний біль. У неї була закупорка сечоводу – трубки, яка з’єднує нирки з сечовим міхуром.

За допомогою 3D-технологій хірурги змогли прооперувати дівчинку швидше та точніше на відміну від звичайної операції. Лікарі використали 3D-лапароскопічне обладнання, яке має ширину всього 4 мм і частіше використовується для операцій на головному мозку.

Дитячий уролог Ліббі Марк Вудворд сказав, що 3D-обладнання, яке коштує 20 тис. фунтів стерлінгів, допомогло йому якісніше провести операцію, оскільки при його використані можна створити краще зображення на екрані і хірурги можуть виконувати операцію швидше.

mark_vudvord.jpg

Хірург Марк Вудворд

Таке обладнання дуже допоможе хірургам в наступних операціях. Вони зможуть якісніше та точніше виконувати роботу. Також воно допоможе хірургам-стажерам швидше навчитися проводити операції.

Операція зазвичай займає від двох до трьох годин, але, як вважають лікарі, за допомогою 3D-обладнання лікарі час проведення операції можна зменшити на 20%.