Новини та ділова аналітика для проактивних

Розроблена нова технологія для раннього виявлення та лікування раку простати у чоловіків

16 вересня 2021 — 12:48
Доктор Олександр Авраам з Фонду боротьби з раком у Британській  Колумбії
Доктор Олександр Авраам з Фонду боротьби з раком у Британській Колумбії

Нова технологія, розроблена при Агентстві по боротьбі з раком у Британській  Колумбії (Канада, BC Cancer Agency), допоможе раніше виявити поширення раку у чоловіків та швидше почати лікування, повідомляє видання Oak Bay News.

За даними видання, рак простати діагностують у кожного дев’ятого чоловіка у провінції Британська Колумбія. Нові технології можуть допомогти їм вилікуватись.

Мова йде про позитронно-емісійну томографію. Вона виявляє ділянки раку передміхурової залози розміром з міліметр, використовуючи ін'єкційну молекулу, так звану 68-галій-ПСМА-11, яка зв'язується з раковими клітинами. Цей зв'язок потім можна відслідковувати за допомогою сканера, надаючи точне уявлення про розмір, місце розташування та поширення раку.

Наразі ця технологія доступна лише у Ванкувері (Британська Колумбія, Канада). Профільний Фонд боротьби з раком у Британській Колумбії (BC Cancer Foundation) збирає гроші, щоб зробити цю важливу технологію більш доступною.

Відзначається, що інновація значно поліпшує якість проведення медичної візуалізації (діагностики) у порівнянні з попередніми способами, такими як КТ-сканування та сканування кісток. Нове засіб сканування дозволяє раніше виявити поширення раку та швидше почати лікування. Кожен сканер може проводити від 300 до 350 сканувань на рік.