Новини та ділова аналітика для проактивних

Дослідники розробили нову технологію, яка прискорює пошук згустків крові для запобігання інсульту

27 грудня 2021 — 16:30

Дослідники розробили нову технологію, яка прискорює пошук згустків крові людини для запобігання випадків інсульту, повідомляє видання 9News.

Вчені шукають більш ефективні методи лікування, оскільки стандартний препарат, що розріджує згустки крові, безпечний лише для 10 відсотків пацієнтів.

«Дійсно важливо знайти щось, що може розрідити згусток крові, щоб запобігти його повторному утворенню, а також не пошкодити мозок», — сказала доктор Джессіка Маклін з Інституту досліджень серця.

Мова йде про макроскоп. Це прилад, призначений для отримання збільшених зображень, а також вимірювання об'єктів або деталей, які невидимі або погано видимі неозброєним оком. Він є більшою версією мікроскопа і дуже допоможе вченим у дослідженнях. За допомогою макроскопу дослідники зможуть виявляти тромби на ранніх стадіях та побачити як згустки крові розвиваються й руйнуються в реальному часі.

«Ми бачимо, як утворюються згустки, як вони змінюються з часом і як працює лікування», – сказала доктор Джессіка Маклін.

Макроскоп дозволяє вченим використовувати флуоресцентні маркери для ідентифікації та відстеження активності частинок згустку крові. В Інституті досліджень серця стверджують, що ці дослідження необхідно розвивати, а макроскоп, який коштує біля $30 тис, допоможе робити різні відкриття.