Новини та ділова аналітика для проактивних

Дослідники випробовують технологію сканування серця, яка може врятувати життя людей

09 лютого 2022 — 09:00

Дослідники випробовують нову технологію сканування серця, за допомогою якої можна провести лікування, яке врятує життя багатьох людей, повідомляє видання The Scotsman.

Команда використовуватиме новаторські методи візуалізації, щоб виявити рубцеву тканину, яка утворюється на серці – причину майже всіх форм серцевої недостатності.

Хоча рубцева тканина є нормальним явищем після багатьох захворювань, включаючи серцеві напади та захворювання серцевих клапанів, надмірне накопичення може зупинити серцебиття.

До цієї технології сканери могли ідентифікувати цей рубець лише після його утворення, і лише в певних місцях.

Якщо цей дослід, який фінансується Британським фондом серця (BHF), проведуть успішно, дослідники зможуть побачити та зрозуміти, як утворюються ці шрами. І, як вони сподіваються, це забезпечить краще лікування.

Професор Марк Двек, завідувач кафедри клінічної кардіології Единбурзького університету і керівник проекту, сказав, що здатність виявляти рубці в реальному часі, коли вони розвиваються на серцевому м'язі, буде «великим науковим прогресом» і може змінити спосіб діагностики та лікування пацієнтів.

Професор Двек сказав, що ці рубці є причиною всіх форм серцевої недостатності.

Проект професора Марка Двека є одним із понад 100, які зараз фінансуються BHF у десяти шотландських університетах.