Новини та ділова аналітика для проактивних

Вчені з Університету Заходу Шотландії розробили нову технологію для діагностування COVID-19

25 січня 2022 — 11:36

Вчені з Університету Заходу Шотландії (UWS) розробили нову технологію, яка допоможе медикам у боротьбі з COVID-19, повідомляє видання Daily Record.

Професор Наїм Рамзан, директор дослідницького центру SMART Environments при UWS, очолив команду з трьох осіб, до якої входили Габріель Около та доктор Стамос Кацігіаніс.

Науковці з UWS створили новаторський штучний інтелект, здатний точно діагностувати хворих на коронавірус за лічені хвилини.

Новаторська програма може поставити діагноз за набагато коротші терміни, ніж нинішній метод ПЛР-тестування, який вимагає близько двох годин, щоб отримати результати. Вчені надіються на те, що ця технологія може допомогти облегшити роботу у надзвичайних ситуаціях.

Інновація базується на використанні  рентгенівських технологій та можливостей штучного інтелекту (алгоритм, який використовується для аналізу візуальних зображень та постановки діагнозу). У процесі випробувань результати новації порівняли з результатами тестів на COVID-19 (хворих, здорових людей та пацієнтів з пневмонією). Під час тестування метод виявився точним на 98%.

Але важливо зазначити, що симптоми COVID-19 не видно на рентгенівських променях на ранніх стадіях зараження вірусом, тому технологія не може повністю замінити ПЛР-тести. Повідомляється, що технологія стане у пригоді, коли у тому чи іншому регіоні не зможуть проводити велику кількість класичних тестів на COVID-19 через їх обмежену кількість.

Зараз команда планує розширити дослідження, підключивши більшу базу даних рентгенівських зображень, отриманих різними типами рентгенівських апаратів.