Компанія Nvidia анонсувала нову платформу Omniverse Avatar для створення аватарів у вигляді 3-D моделей, які можуть розмовляти, на основі штучного інтелекту, повідомляє видання The Verge.
Платформа поєднує в собі ряд технологій, включаючи розпізнавання мовлення, штучне мовлення, відстеження обличчя та 3D-анімацію аватара.
Під час презентації на щорічній конференції GTC компанії генеральний директор Nvidia Дженсен Хуанг продемонстрував кілька способів використання технології Omniverse Avatar. На одній з демонстрацій милий анімований персонаж у віртуальному кіоску розмовляє з парою про меню в ресторані швидкого харчування, відповідаючи на запитання, наприклад, які страви є вегетаріанськими. Персонаж підтримує зоровий контакт з клієнтами та реагує на їх вираз обличчя, використовуючи технологію відстеження обличчя.
В іншій демонстрації анімована віртуальна версія Дженсена Хуанга відповідала на запитання про зміни клімату та виробництво білка. А у третій – один з присутніх під час онлайн конференції використав віртуального аватара, зробленого по його зовнішності. Той, хто дзвонив по он-лайн конференції в реальності був у повсякденному одязі у шумному кафе, але його віртуальний аватар був елегантно одягнений і говорив без жодного фонового шуму. Цей останній приклад ґрунтується на роботі Nvidia Project Maxine – проект, спрямований на усунення поширених проблем із відеоконференціями.
Демонстрації Nvidia виглядали досить приємно, але не ясно наскільки корисною буде ця технологія у реальному світі. На прикладі аватара у віртуальному кіоску не зрозуміло, чи дійсно клієнти віддадуть перевагу зробити замовлення у такий інтерактивний спосіб, у порівнянні зі простим вибором їжі або напоїв у меню. У презентації Хуанг зазначив, що час реакції аватара становить дві секунди – тобто, повільніше, ніж у людини, і користуватися цією технологією буде досить незручно, якщо клієнти поспішають.