Новини та ділова аналітика для проактивних

У Швеції дрон з дефібрилятором врятував життя чоловіку, у якого стався серцевий напад

11 січня 2022 — 09:20

Безпілотник з дефібрилятором у Швеції врятував життя 71-річному чоловіку, у якого стався серцевий напад, повідомляє видання The Verge.

Чоловіка реанімував очевидець після того, як дрон доставив дефібрилятор для швидкої допомоги.

Щоб вижити людині із серцевим нападом потрібна допомога протягом перших 10 хвилин. Послуга Everdrone Emergency Medical Aerial Delivery (EMADE) розроблена для швидкої допомоги в екстрених ситуаціях. За допомогою неї диспетчери екстреної допомоги відправляють дрон з пристроєм до дому абонента, щоб надати допомогу до того, як приїде швидка.

В випадку з цим пацієнтом, диспетчерам знадобилось 3 хвилини, щоб направити до чоловіка дрон. Очевидець, по дорозі на роботу, помітив, що чоловіку потрібна допомога і використав AED (дефібрилятор) на пацієнтові після проведення СЛР (серцево-легенева реанімація).

Безпілотник був розроблений спільно з Центром реанімаційних наук Каролінського інституту, SOS Alarm та регіоном Вестра-Йоталанд у Швеції.

image_by_everdrone.jpg

Під час тестування програми EMADE служба отримала 14 сповіщень про серцеві напади. У 12 з цих випадків дрони вилетіли на місце призначення, а 11 доставили дефібрилятори, 7 з цих дефібриляторів були доставлені вчасно, до приїзду швидкої допомоги.

За даними Everdrone, в Європі близько 275 000 пацієнтів страждають від зупинки серця щорічно, причому приблизно 70 відсотків цих випадків відбуваються в приватному будинку без дефібрилятора на місці. Виживає приблизно 10 відсотків.

Наразі послуга EMADE може допомогти 200 тисячам шведських жителів. Компанія заявила, що цього року планує розширити свою діяльність на більшу частину Європи.