Новини та ділова аналітика для проактивних

Гарнітура AR від Apple вийде наступного року з потужністю на рівні Mac

19 грудня 2021 — 12:47

Гарнітура AR (доповнена реальність) від Apple буде випущена у 2022 році з потужністю на рівні Mac, повідомляє видання The Verge.

Перші гарнітури AR від Apple будуть випущені в 2022 році, згідно з дослідницькою нотаткою аналітика Мін-чі Куо, про яку написали MacRumors і 9to5Mac. Ще в березні Куо передбачив, що гарнітура буде випущена наступного року, а тепер надає більше технічної інформації про пристрій.

За словами Куо, гарнітура матиме два процесори, один з таким же рівнем обчислювальної потужності, що й процесор від Apple M1, і один чіп нижчого класу для обробки введення від різних датчиків. Куо каже, що гарнітура має принаймні 6-8 оптичних модулів для одночасного забезпечення безперервного прозорого відео AR. Також повідомляється, що гарнітура має два мікродисплеї 4K OLED від Sony.

Пристрій має широкий спектр застосувань, що начебто відрізнятиме його від конкурентів. Різні звіти щодо гарнітури розходяться щодо того, чи буде він окремо працювати, чи буде, як додатковий пристрій для iPhone, чи буде залежати від окремої процесорної коробки для потокової передачі.

Куо, схоже, впевнений, що це буде окремий пристрій, однак, він також зазначив: «Якщо гарнітура AR позиціонується лише як додатковий пристрій для Mac або iPhone, це не сприятиме зростанню продукту. Гарнітура AR, яка працює незалежно ні від чого, матиме власну екосистему та забезпечуватиме найбільш повний досвід користувача».

Як раніше повідомляла Нова Влада, компанія Magic Leap (розробник технологій доповненої реальності – AR) представила другу версію гарнітури (окуляри Magic Leap 2) та заявила про залучення нових інвестицій у свої розробки у розмірі $500 млн.

Доповнена реальність (в перекладі з англійської augmented reality або AR) – це доповнення фізичного світу за допомогою цифрових даних, яке забезпечується комп'ютерними пристроями (смартфонами, планшетами та окулярами AR) в режимі реального часу. Говорячи простими словами, на відміну від VR (Virtual Reality), яка вимагає повного занурення у віртуальне середовище, AR використовує середовище навколо нас та просто накладає поверх нього певну частинку віртуальної інформації, наприклад графіку, звуки та реакцію на дотики.

Найпоширеніші приклади доповненої реальності — кольорова лінія, що показує знаходження найближчого польового гравця до воріт при телетрансляції футбольних матчів, стрілки з вказівкою відстані від місця штрафного удару до воріт, намальована траєкторія шайби під час хокею тощо.

Тобто технологія поєднує реальний та віртуальний світи.